Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zniżki na AC nie tylko za bezszkodową jazdę

23 grudnia 2015

Podstawową zniżką, z jakiej korzystają kierowcy przy okazji wykupywania ubezpieczenia OC i AC jest zniżka za bezszkodową jazdę. Niemniej, nie tylko w takim wypadku można liczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia autocasco.

Dobrowolne, ale cenne ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC, nazywane również Autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które pozwala na odzyskanie pieniędzy w przypadku, gdy samochód zostanie skradziony, ulegnie zniszczeniu w wyniku działania sił natury lub nieznanych osób trzecich, albo gdy to jego kierowca spowoduje wypadek.

Na rynku ubezpieczeniowym w Polsce są dostępne także okrojone polisy casco, znacznie tańsze od pełnego ubezpieczenia, ale ich zakres ochrony auta  jest niższy. Może ono dotyczyć na przykład tylko ryzyka kradzieży samochodu.

Jak wyliczana jest składka na AC?

znizka_na_AC_proamaPrzy wyliczaniu składki na ubezpieczenie Autocasco każda firma ubezpieczeniowa może brać pod uwagę inne kryteria oraz samodzielnie przyznawać zniżki. Największy wpływ ma posiadana zniżka bonus-malus, która odzwierciedla historię naszego ubezpieczenia. Za bezszkodową jazdę można wypracować nawet 70 proc. tej zniżki, Wyliczając składkę za AC ubezpieczyciel weźmie pod uwagę czynniki związane z kierowcą, będącym właścicielem pojazdu oraz z samym samochodem. Są to takie kryteria jak:

–    wiek ubezpieczonego,
–    okres posiadania prawa jazdy,
–    wspomniana wysokość zniżek za bezszkodową jazdę,
–    miejsce rejestracji pojazdu,
–    marka i model ubezpieczanego pojazdu,
–    pojemność silnika i typ paliwa pojazdu,
–    rodzaj nadwozia,
–    miejsce parkowania pojazdu,
–    liczba i typ zabezpieczeń antywłamaniowych.

To tylko jedne z licznych czynników, które ubezpieczyciele biorą pod uwagę w algorytmach wyliczania składki na ubezpieczenie AC. Ponadto, w wielu firmach ubezpieczeniowych można obniżyć składkę ubezpieczeniową, jeśli na przykład wykupuje się ubezpieczenie AC w tej samej firmie, co OC. Wykupując online ubezpieczenie AC w Proama może być ono tańsze o 10%.W Proama dodatkową zniżkę otrzymamy za płatność jednorazową, a także za płatność kartą kredytową. W Liberty Ubezpieczenia przyznawane są zniżki za płatność jednorazową  kartą kredytową w wysokości 5 proc.. Dodatkowo można przekazać znajomemu zniżkę – wystarczy wykupić ubezpieczenie w Liberty Ubezpieczenia, aby móc podarować innemu kierowcy 50 zł na zakup OC lub 100 zł na zakup pakietu OC+AC u tego samego ubezpieczyciela. Warta obniży cenę ubezpieczenia autocasco dla posiadaczy karty VIP – jest to zniżka 25 proc. dla strategicznych klientów, tj. takich, którzy wykupią również ubezpieczenie majątkowe. PZU z kolei oferuje dodatkowe zniżki „Lux Car” dla  pojazdów powyżej 85 tys. zł – w wysokości do 25 proc. kwoty składki. Zniżki są tu przyznawane również dla określonych grup zawodowych, m.in. dla adwokatów, czy też dla nowych klientów i za kontynuację ubezpieczenia.

Zobacz także: Korzyści z posiadania AC

Tagi: ,

Podobne artykuły :