Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zielona energia dla firm – Przegląd ekologicznych taryf na rynku

23 marca 2011

Moda na ekologię sprawiła, że klienci chętniej korzystają z usług firm, które szanują środowisko naturalne. Warto, zatem zwrócić uwagę, iż krajowi producenci prądu oferują szereg atrakcyjnych taryf ekologicznych, dzięki którym Twoja firma może zyskać większe zaufanie klientów, a Ty gwarancję stałych, lub może nawet niższych cen za energię!

Zielono znaczy eko

Jednym z producentów, który w swojej ofercie posiada między innymi zieloną energię jest TAURON Polska Energia. W ramach promocji dla firm rozliczanych w następujących grupach taryfowych: C11, C12a, C12b, C21, C22a, C22b dostępny jest produkt TAURON EKO.

Czemu ta promocja jest atrakcyjna? Ponieważ energia w tej ofercie jest o co najmniej 10 procent tańsza aż do końca 2012 roku. Co więcej nie dość, ze zapłacimy mniej za prąd to jeszcze grupa TAURON Sprzedaż Sp. z o. o.  z każdej 1MWh energii elektrycznej zużytej w ramach promocji przeznacza złotówkę na sadzenie drzew. Możemy w ten sposób łatwo wesprzeć środowisko naturalne. Aby cieszyć się tańszą energią  trzeba się spieszyć bo promocja trwa jedynie do 31 marca br.

Godna odnotowania jest jeszcze jedna oferta  czyli TAURON EKO Premium, która przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Ci którzy zdecydują się na tę opcję otrzymają, jako jedyni w Polsce, prawo do umieszczenia prestiżowego znaku gwarancji ekologicznej Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz logo TAURON Eko Premium, na swoich produktach oraz materiałach promocyjnych.

Tania energia dla firm. Obniż rachunki za prąd. Sprawdź nas!

TAURON EKO Premium oferuje energię, która jest produkowana głównie w elektrowniach wodnych, a której proces jej wytwarzania jest ściśle kontrolowany przez PTCE. Jest pozyskiwana w 100 proc. z odnawialnych  źródeł. W związku z tym ilość energii podlegająca sprzedaży jest ograniczona, a warunki umowy będą  są uzgadniane indywidualnie z każdym Klientem.

Kolejnym producentem, który przygotował dla klientów biznesowych dość ciekawą ofertę jest Vattenfall. W proponowanym produkcie Zielonym, reklamowanym hasłem: ?2 razy więcej energii zużywanej przez Twoją firmę pochodzi ze źródeł odnawialnych?, klienci biznesowi mogą liczyć na gwarancję stałej ceny, (na dodatek bez podatku VAT), do 30 września 2012r. Oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców spoza regionu Górnego Śląska. Dla dużych firm zużywających rocznie powyżej 20 MWh przewidziano indywidualne warunki umowy. Wszyscy klienci biznesowi otrzymają Certyfikat Ekologicznego Klienta. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż oferta Vattenfall?a przewiduje opłatę miesięczną za obsługę (za każdy licznik zasilany niskim napięciem w taryfie: C11, C12a, C12b, C13, G11, G11e, G12, G12e,G11k,G12k). Poza tym, ceny prądu nie zawierają kosztów dystrybucji. (Całkowite koszty stanowić więc będzie suma kosztu energii i kosztu przesyłu przez lokalnego dystrybutora).

Wiatraki dla małych i średnich przedsiębiorców

Z kolei, właściciele średnich i małych firm mogą zainteresować się ?Energią z Wiatraków?, czyli limitowanym produktem ekologicznym RWE Polska. Obok stosownego certyfikatu potwierdzającego korzystanie z zielonej energii wiatrowej, także w tym przypadku klienci biznesowi mogą liczyć na gwarancję stałej ceny podczas trwania umowy sprzedaży (w dwóch wariantach czasowych). Przy czym, RWE proponuje jeszcze ciekawe rozwiązania praktyczne, w postaci comiesięcznej faktury, oraz dostępu do e-boka, czyli Elektronicznego Biura Obsługi, za sprawą których klient będzie mógł łatwiej zorientować się w ilości zużytej przez jego firmę energii w danym miesiącu, a tym samym równomiernie rozłożyć opłaty.

Zmień dostawcę energii! Możesz zaoszczędzić nawet do 30%! Sprawdź teraz!

Bez względu na to, czy prowadzisz niewielki rodzinny biznes, czy dużą fabrykę możesz również przyjrzeć się produktowi ?Pakiet Zielony? (zespół grup taryfowych, Z), który oferuje ENEA S.A. Oferta skierowana jest do firm zasilanych z niskiego, średniego lub wysokiego napięcia, którzy rozliczani są całodobowo. Spółka oferuje dobór najkorzystniejszej grupy taryfowej do profilu zużycia energii, w dwóch wariantach: Eko Partner 50 lub Eko Partner 100, (w których ilość zielonej energii w dostarczanym prądzie to odpowiednio 50% lub 100%). W obu taryfach obowiązują stałe ceny energii całodobowej (odpowiednio: 0,3908 zł/kWh lub 0,5202 zł/kWh), do których należy jednak doliczyć 23 proc. podatek VAT, oraz jednakową dla obydwu taryf miesięczną opłatę za obsługę handlową w kwocie 49 złotych.

Natomiast w przypadku zielonej oferty koncernu ENERGA, klienci biznesowi bez względu na rodzaj wybranej taryfy, mogą liczyć na ?certyfikat potwierdzający, że kupują najbardziej ekologiczną energię na rynku?. Niemniej, uwagę przedsiębiorców stawiających na nowoczesne rozwiązania może zwrócić oferta Smart Eco, w ramach której ENERGA planuje stworzyć do końca roku 2014 rozproszoną ?Eko-Elektrownię? o łącznej mocy cieplnej 9MW, oraz łącznej mocy elektrycznej 2MW. W jej skład wejdą klienci biznesowi, którzy mają ambicje prokonsumenckie i są zainteresowani produkcją zielonej energii (nie tylko na własne potrzeby) w mikro źródłach takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, oraz turbiny wiatrowe.

Ekologia? Nic prostszego

Warto na koniec nadmienić, iż we wszystkich opisanych przez nas wariantach produktów ekologicznych dla firm, producenci energii elektrycznej oferują klientom biznesowym jeszcze jedną korzyść, w postaci minimum formalności związanych z zawarciem umowy!

Opracowanie
Porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :