Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zdrowie – prywatna sprawa

21 stycznia 2013

Coraz mniej czasu, coraz większy pospiech. Również wtedy, gdy dopadnie nas choroba chcemy jak najszybciej uzyskać fachową pomoc lekarską. Stąd rosnąca popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Rozmowy o publicznej służbie zdrowia weszły już do kanonu żelaznych tematów poruszanych przez Polaków. Każdy z nas może opowiedzieć historię o długich kolejkach, całych miesiącach czekania na wizytę u specjalisty, problemach z wykonaniem badań diagnostycznych. Warto zatem zastanowić się jak przyspieszyć uzyskanie dostępu do profesjonalnej opieki medycznej poprzez prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W pierwszej kolejności należy rozważyć jakie ubezpieczenie zdrowotne będzie dla nas najkorzystniejsze.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów skomponowanych z różnych usług medycznych, a konkurencja na rynku sprawia, że każdy szukający ochrony znajdzie coś co idealnie wpisuje się w jego potrzeby. Możemy zdecydować się na dostęp do podstawowych świadczeń takich jak konsultacja lekarska, rozszerzyć ochronę o badania diagnostyczne, wreszcie zabezpieczyć się na wypadek hospitalizacji. Okazuje się, ze dostęp do świadczeń w ramach prywatnej opieki wcale nie musi być drogi. Porządną polisę można wykupić już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, zyskując natychmiastową ochronę. Zawarcie prywatnego ubezpieczenia gwarantuje nam szeroki wachlarz możliwości i uprawnia do świadczeń medycznych zarówno w prywatnych przychodniach jak również w klinikach. Co ważne, jako osoby ubezpieczone zyskujemy swobodę wyboru świadczeniodawcy.

To od nas zależy w jakiej placówce zechcemy zrobić badania, skorzystać z konsultacji medycznej czy świadczenia szpitalnego. Tu wyraźnie widać różnicę pomiędzy polisą a abonamentem medycznym: w przypadku abonamentu wiążemy się umową z jedną placówką, w której korzystamy z usług medycznych, natomiast w przypadku umowy ubezpieczenia w każdej sytuacji sami możemy wybrać miejsce, w którym będziemy chcieli uzyskać pomoc lekarską. Warto podkreślić, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne może przyjąć postać ubezpieczenia indywidualnego ale tez grupowego. W pierwszym przypadku zawieramy umowę indywidualnie, w drugim zaś, jeśli nasz pracodawca podpisał umowę z firmą ubezpieczeniową, możemy skorzystać z pakietu w bardzo korzystnej cenie. Ubezpieczenie zdrowotne może też dotyczyć małżonka lub dzieci. Warto zdecydować się na pakiet rodzinny, który gwarantuje objęcie ochroną całą rodzinę.

www.signal-iduna.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :