Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zdolność kredytowa

26 listopada 2013

Myśląc o zakupie mieszkania, warto już wcześniej zacząć dbać o swoją zdolność kredytową, która obok naszej historii kredytowej jest najistotniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez bank podczas rozpatrywania wniosku kredytowego. Zdolność kredytowa, to możliwość regulowania przez nas naszych zobowiązań, więc podczas jej obliczania należy uwzględnić nie tylko dochody, ale również regularne koszty.

Nad każdym z czynników, składających się na naszą zdolność kredytową, możemy popracować. W pierwszej kolejności, warto zadbać o zwiększenie naszych dochodów. Jednak nie powinny być to jednorazowe, lepsze wypłaty, tylko regularne comiesięczne dochody. Jeśli nasze wynagrodzenie jest uzależnione od osiąganych wyników, możemy już na 6 miesięcy przed planowanym zakupem mieszkania, zwiększy swoją efektywność pracy, co z pewnością odbije się pozytywnie na naszych zarobkach.

Banki badają nie tylko dochody z ostatnich miesięcy, ale również z całego roku, a nierzadko z poprzedniego. Jednak najistotniejsze, są ostatnie miesiące i raczej nie zdziwi nikogo w banku wzrost zarobków w ostatnich miesiącach, tym bardziej, jeśli kredytobiorcą jest młoda osoba, która mogła podnieść kwalifikacje lub otrzymać awans.

Aby nasza zdolność kredytowa była jak najwyższa, nie powinniśmy mieć wielu stałych zobowiązań, głównie kredytowych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie wszystkich kredytów albo przynajmniej części, zanim wybierzemy się po kredyt hipoteczny. Na zdolność kredytową negatywnie może również wpływać posiadanie samochodu lub dziecka, jednak te rzeczy nie zaważą na decyzji kredytowej.

Jak poprawnie obliczyć zdolność kredytową? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ niemal każdy bank stosuje inne kryteria przy obliczaniu zdolności kredytowej. Aby uzyskać przybliżony wynik naszej zdolności kredytowej, możemy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, których w sieci jest sporo. Należy jednak pamiętać, że są one niedoskonałe i często nie uwzględniają aktualnych wytycznych banków. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo realnego wyniku, zalecane jest korzystanie z kalkulatorów sprawdzonych firm doradztwa finansowego oraz banków.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :