Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zatory płatnicze a faktoring

1 maja 2018

Zatory płatnicze stanowią jeden z głównych problemów polskich przedsiębiorców, a problemów z terminowym realizowaniem płatności ze strony kontrahentów, doświadcza blisko połowa firm. Idealnym rozwiązaniem na zatory płatnicze jest faktoring.

Faktoring to usługa finansowa, umożliwiająca finansowanie faktur za sprzedaż towarów lub usług. Dzięki faktoringowi, przedsiębiorstwa mogą cieszyć się z gotówki za dokonaną sprzedaż już po 24 godzinach od momentu zaksięgowania faktury w systemie. Wybierając faktora, czyli instytucję finansową, zajmującą się realizacją usług faktoringowych, warto postawić na rzetelność i profesjonalizm.

Faktoring jako rozwiązanie problemu zatorów płatniczych

Faktoring realizowany przez Bibby Financial Services, zapewnia szybki dostęp do gotówki bez względu na termin płatności. Faktorant umożliwia finansowanie płatności nawet w przypadku faktur z odroczonym terminem płatności, wynoszącym do 90 dni. Dzięki faktoringowi maleje znaczenie problemu w postaci zatorów płatniczych.

Jak wynika z danych Forum Obywatelskiego Rozwoju, w 2017 roku ponad 70% firm w Polsce nie płaci swoim kontrahentom, a powodem był…brak zapłaty za sprzedaż towarów i usług od swoich klientów. Zgodnie z danymi FOR, roczne koszty związane z opóźnieniami płatności przekraczają 100 mld złotych.

Złotym środkiem na zatory płatnicze jest faktoring, który z roku na rok zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2017, faktorzy zrzeszeni w Polskim Związku Faktorów, sfinansowali faktury ponad 8,5 tys. firm w Polsce. Łączna wartość faktur w tym czasie, przekroczyła 132 mld złotych.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu

Dzięki faktoringu przedsiębiorca uniezależnia się od nieterminowych kontrahentów, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Dzięki faktoringowi realizowanemu przez Bibby Financial Services, dodatkowa gotówka na bieżącą działalność pojawia się nawet po 24 godzinach od zaksięgowania faktury. Korzystając z faktoringu bez regresu, zwanego także faktoringiem pełnym, przedsiębiorstwo uniezależnia się od ewentualnej niewypłacalności kontrahenta.

Ryzyko braku zapłaty zostaje przeniesione z przedsiębiorstwa na faktoranta, który samemu dochodzi do roszczeń, finansując uprzednio nawet 90% wartości faktury za sprzedaż towarów lub usług. Faktoring pełny prowadzi do pozbycia się odpowiedzialności za niewypłacalnych partnerów, a faktorant może dochodzić do roszczeń tylko i wyłącznie od dłużnika. Faktoring bez regresu jest najczęściej wybieranym faktoringiem.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :