Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zarób na swojej karcie kredytowej

23 stycznia 2014

Karty kredytowe stanowią coraz większy odsetek kart płatniczych znajdujących się w polskich portfelach. Można je otrzymać od swojego banku lub w dziesiątkach innych instytucji finansowych. Większości z nas kojarzą się z wydawaniem pieniędzy i zadłużaniem się, co zresztą jest prawdą, ale są również osoby, które uważają, że na kartach kredytowych można zarobić.

Karta kredytowa – jak działa?

Karty kredytowe to swego rodzaju pożyczka. Można nimi płacić lub wypłacać pieniądze z bankomatu podobnie jak w przypadku kart debetowych. W porównaniu z kredytem lub pożyczką karta kredytowa ma jedną niezwykle istotną zaletę – przez pierwsze kilkanaście do kilkudziesięciu dni (dokładna ilość określona jest w umowie) instytucja finansowa nie pobiera oprocentowania od pożyczonej kwoty. Jeśli zatem zrobisz zakupy i w okresie nieoprocentowanym spłacisz zadłużenie, oddasz tylko pożyczoną kwotę. Jest to dużym atutem kart kredytowych w porównaniu do pożyczek i kredytów, gdzie oprocentowanie naliczane jest od pierwszego dnia zadłużenia.

Karta kredytowa oprocentowana na plus

karty_vanqiusBrak spłaty karty kredytowej w okresie nieoprocentowanym wiąże się z koniecznością opłacenia zadłużenia wraz z oprocentowaniem. Można jednak zainwestować pieniądze pożyczone od banku i na nich zarobić. Wystarczy swoją pensję wpłacić na lokatę lub konto oszczędnościowe, a w tym czasie za zakupy płacić kartą. Przed upływem terminu bezodsetkowego należy spłacić jednorazowo zadłużenie. Dzięki czemu zamiast płacić bankowi odsetki za pożyczone pieniądze to instytucja finansowa zapłaci nam wysokość oprocentowania lokaty. Wprawdzie miesięczny dochód z takiej operacji finansowej nie jest zbyt duży, ale w ciągu roku kwota ta może urosnąć do całkiem pokaźnych rozmiarów.

Opłacalne życie na kredyt

Dodatkową zaletą kart kredytowych jest połączenie ich właściwości z rabatami w sklepach i punktach usługowych. Wybierając kartę warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, prowizje i opłatę za kartę, ale również na oferowane usługi dodatkowe. Dla osób posiadających własny samochód dobrym rozwiązaniem będzie karta połączona z programem rabatowym na paliwo czy ubezpieczenie pojazdu. Kobiety z pewnością ucieszy fakt, że coraz więcej banków łączy karty kredytowe z programami rabatowymi w sklepach z modną odzieżą czy dodatkami. Rabaty udzielane przez sklepy mogą się okazać się sporą oszczędnością.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :