Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Z czego wynika popularność lombardów?

3 lipca 2014

Dlaczego w Polsce istnieje ponad 15 000 lombardów, podczas gdy jeszcze 3 lata temu było ich o połowę mniej? Z czego wynika tak duże zapotrzebowanie na tego rodzaju punkty, że każdego roku transakcje dokonywane w lombardach opiewają na kwotę prawie 500 mln złotych [1]? Odpowiedzi jest co najmniej kilka.

Problem z pożyczką

Brak zdolności kredytowej to prawdziwa zmora osób w potrzebie. Obecne wymagania banków i długie procedury uzyskania kredytu zniechęcają Polaków do korzystania z tego typu usług finansowych. Ponadto pożyczka pod zastaw oferowana jest na dużo bardziej korzystnych warunkach dla samych klientów, gdyż stanowią one zazwyczaj nawet 40% wartości zastawianego przedmiotu.

Stwierdzenie, że to właśnie kryzys gospodarczy jest powodem coraz większego zapotrzebowania na lombardy, wynika z jeszcze jednego istotnego faktu. Zauważono bowiem, że tego typu usługi oferowane są przede wszystkim w biedniejszych regionach Polski, szczególnie popularne są w mniejszych miejscowościach, w których panuje często duże bezrobocie. Lombardy powstają też w biednych dzielnicach miast, bo tam mieszkają najbardziej potrzebujący tego typu usług.

Gotówka w zamian za niepotrzebny towar

lokata_ideaLombardy wydają się idealnym rozwiązaniem na zdobycie przez nas naprawdę szybkiej gotówki, zwłaszcza że często dysponujemy jeszcze wieloma wartościowymi przedmiotami, których nie chcemy przecież od razu spieniężać. Obecnie lombardy specjalizują się w przyjmowaniu nie tylko złota i złotej biżuterii, ale także wszelkiego rodzaju sprzętów RTV, AGD, aparatów fotograficznych czy telefonicznych. Taką ofertą dysponuje na przykład http://www.kapssc.pl/, który jest zresztą doskonałym przykładem dynamicznego rozwoju lombardów na przestrzeni ostatnich lat.

Nierzadko zdarza się jednak, że zastawiane przedmioty nie mają żadnej wartości, dlatego właściciele tego typu biznesu muszą wykazywać się wzmożoną czujnością. Klienci lombardów starają się zastawiać nawet garderobę, zepsuty sprzęt domowego użytku, czy podrobione kosztowności i antyki. Najczęściej oszustwa dotyczą podrabianego złota lub przedmiotów skradzionych – takie konfiskuje wtedy Policja.

http://natemat.pl/31609,lombard-lekiem-na-kryzys-polacy-zastawiaja-co-tylko-moga

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi:

Podobne artykuły :