Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wydatki świąteczne a nasze oszczędności, czyli szybka pożyczka jako podreperowanie budżetu

6 grudnia 2017

Przeciętna polska rodzina według danych zgromadzonych przez CBOS planowała wydać na organizację świąt w 2016 roku 1121 zł. Prawie połowa tej kwoty miała być przeznaczona na zakup żywności, a pozostała część na prezenty oraz wyjazdy bożonarodzeniowe.

Dla wielu rodzin taka suma jest niemożliwa do wygospodarowania wyłącznie z grudniowego wynagrodzenia z powodu innych wydatków. Dzięki szybkiej pożyczce można jednak podreperować domowe finanse.

Przedświąteczne oszczędzanie nie zawsze możliwe

Liczne promocje w sklepach pozwalają zaoszczędzić nieco na zakupie żywności i prezentów na święta, jednak trudno jest zrezygnować ze wszystkich droższych produktów. Przykładowo, kilogram żywego karpia kosztuje od 9 do 17 zł, a 100 g suszonych borowików od 60 do 80 zł. Bez potraw przyrządzonych z obu składników trudno jest wyobrazić sobie święta, a są to tylko jedne z wielu innych wydatków.

Część Polaków zbiera pieniądze na organizację Bożego Narodzenia już na kilka miesięcy przed świętami. Systematyczne oszczędzanie pozwala uzbierać kwotę, która umożliwia organizację wystawnych świąt i zakup droższych prezentów. Niestety, wiele osób rezygnuje z robienia większych zakupów i obdarowywania bliskich, gdyż z powodu innych wydatków nie udaje im się odłożyć żadnych oszczędności. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest pożyczka pozabankowa, dzięki której można podreperować budżet obciążony organizacją świąt.

Pożyczka ratalna jako sposób na udane święta

Decydując się na wzięcie szybkiej pożyczki na święta, warto przyjrzeć się pożyczkom ratalnym. Są to pożyczki na kwoty od 1000 do 10000 zł na okres od 6 do 24 miesięcy, które znajdują się między innymi w ofercie Aasa Polska S.A. W przeciwieństwie do chwilówek, ich spłata odbywa się w ratach, przez co pożyczki są mniej obciążające dla domowego budżetu. Koszty pożyczki na 12 miesięcy w Aasa Polsa S.A. kształtują się następująco:

Źródło: opracowanie na podstawie danych z https://www.aasapolska.pl/wez-pozyczke

Pożyczając na święta 1000 zł, zwraca się je w dogodnych ratach, wynoszących nieco ponad 120 zł. Jeżeli chce się przed Bożym Narodzeniem zakupić nową zastawę stołową lub większy, rozkładany stół dla rodziny, można wybrać pożyczkę na kwotę 1500 bądź 2000 zł. Aby obniżyć wysokość raty w przypadku pożyczek na wyższe kwoty, wystarczy wydłużyć okres spłaty pożyczki nawet do 24 miesięcy. Jeśli będzie się miało więcej wolnych środków, pożyczkę można spłacić wcześniej bez żadnych dodatkowych kosztów, zmniejszając tym samym całkowite koszty zobowiązania.

Pożyczka ratalna może być wykorzystana także jako podreperowanie budżetu po świątecznym szale zakupów. Niektórym osobom brakuje gotówki na zapłacenie styczniowych rachunków, a pożyczka przez Internet jest szybkim i prostym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć zaległości w opłatach.

Artykuł przygotowany przez:
https://www.aasapolska.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :