Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wybór czujnika ruchu do domu – na co zwrócić uwagę?

27 grudnia 2018

Zastosowanie czujnika ruchu w swoim domu to doskonały sposób na to, by zwiększyć komfort jego użytkowania oraz czuć się w nim bezpieczniej. Wybór odpowiedniego czujnika nie jest jednak prosty, a producenci prześcigają się w oferowaniu nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Na co więc zwrócić uwagę, by podjąć najlepszą dla nas decyzję?

Zastosowanie czujnika ruchu

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie określić, do czego nasz czujnik będzie wykorzystywany. Czy potrzebujemy urządzenia, które powodować będzie zapalenie się światła po wykryciu ruchu, czy raczej zależy nam na takim, który służyć będzie zwiększeniu naszego bezpieczeństwa i po wykryciu ruchu włączy syrenę alarmową? Warto dobrze tę kwestię przemyśleć i wybrać taki rodzaj czujnika, który sprosta naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Sposób zasilania detektora ruchu

Sposób zasilania to istotny parametr, który koniecznie należy wziąć pod uwagę. W sklepach znajdziemy zarówno czujniki przewodowe, jak i bezprzewodowe, zasilane bateriami. Jeśli chcemy, by urządzenie na stałe było zainstalowane w danym miejscu i mamy techniczne możliwości, by je podłączyć, dobrym wyjściem będzie czujnik przewodowy. Jeśli zaś nie możemy podciągnąć przewodów elektrycznych lub zamierzamy przenosić urządzenie w różne miejsca, rozsądniejszym wyborem będzie czujnik bezprzewodowy.

Rodzaje czujników ruchu

Możemy zdecydować na czujki aktywne, pasywne i dualne. Te pierwsze wykrywają promieniowanie podczerwone i charakteryzują się kilkumetrowym zasięgiem detekcji. Czujki pasywne działają podobnie, z tą różnicą, że zamiast emitować promieniowanie podczerwone, jedynie analizują jego zmiany. Zasięg jest podobny do zasięgu czujek aktywnych. Czujki dualne stanowią połączenie tych technologii i wykrywają podczerwień oraz promieniowanie mikrofalowe. Jeśli nasza instalacja służyć ma przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa, optymalnym wyborem będą właśnie czujki dualne.

To oczywiście nie wszystko, co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni detektor ruchu. Istotny jest także kąt detekcji i dodatkowe zabezpieczenia, np. wodoszczelność. Jeśli szukamy odpowiedniego czujnika ruchu na zewnątrz, oprócz standardowych rozwiązań warto rozważyć również zewnętrzne lampy solarne z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Co warto wiedzieć przed zakupem? O tym przeczytać można na stronie www.dziennikwschodni.pl.

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :