Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wybierz ubezpieczenie na zimę z Bankier.pl

16 stycznia 2012

Planujesz wyjazd w góry? Aktywnie uprawiasz sport? Boisz się ataku zimy, który paraliżuje drogowców? Wyjeżdżasz, a twój dom pozostaje bez nadzoru? Bankier.pl przygotował specjalny poradnik ?Ubezpieczenia na zimę?, z którego dowiesz się, w które produkty ubezpieczeniowe warto zainwestować, by czuć się bezpiecznie – zarówno w domu, jak i w podróży.

Między styczniem a marcem firmy ubezpieczeniowe rejestrują najwięcej zgłoszeń o odszkodowanie. To efekt aktywnego spędzania czasu na stokach, ale nie tylko. Nawet kiedy zima skąpi śniegu, ryzyko wypadku o tej porze roku nie znika. Oprócz najpopularniejszych złamań kończyn czy urazów głowy u narciarzy, do powtarzających się zimą incydentów trzeba zaliczyć wypadki wysoko w górach, wyziębienia organizmu, hospitalizację w zagranicznych ośrodkach medycznych oraz kradzież sprzętu sportowego.

Ale ubezpieczenia dla turystów to nie jedyne polisy, które mogą się przydać zimą – bez względu na to, czy towarzyszy jej śnieg. W poradniku ?Ubezpieczenia na zimę? podpowiadamy, w które produkty ubezpieczeniowe zainwestować, żeby o tej porze roku czuć się bezpiecznie, zarówno w podróży, jak i w domu.

? Podeszliśmy do zagadnienia ubezpieczeń kompleksowo. Zdajemy sobie sprawę, że zimą najbardziej interesują nas polisy od wypadków na stokach. Ale przecież szkód nie mniejszych rozmiarów można doznać w drodze na urlop, w górach, ale nie uprawiając wyczynowo sportu czy w końcu w związku z faktem, że pozostawiliśmy mieszkanie bez opieki. Idąc dalej, oprócz tego, że nieprzyjemny wypadek może spotkać nas, krzywdę możemy wyrządzić i my. Nieważne, że zrobiliśmy to nieumyślnie – nie mając ubezpieczenia, za szkody będzie trzeba zapłacić ?  mówi Malwina Wrotniak, analityk działu Finanse osobiste Bankier.pl.

Poradnik ?Ubezpieczenia na zimę? składa się z czterech części ? sporty zimowe, wyjazd w góry, samochód i mieszkanie. Czy cztery części poradnika oznaczają konieczność zakupu czterech polis? ? Nierzadko tak będzie, choć na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Po naszej stronie pozostaje ostrzeżenie przed ryzykiem różnych kategorii. Sezon zimowy to dobra okazja, żeby zweryfikować już posiadane polisy i wybrać ich  tańsze warianty, a kiedy to konieczne – zdecydować się na szerszy zakres ochrony ? podkreśla Malwina Wrotniak.

Poradnik przygotowany został we współpracy z firmami, które na co dzień pomagają klientom w wyborze najodpowiedniejszego produktu ubezpieczeniowego. Eksperci z TU Europa, Link4, Signal Iduna i TUiR Warta udzielają wskazówek, w jaki sposób uniknąć zwyżki składki i co zrobić, by zapewnić sobie tańsze ubezpieczenie.

Dodatkowo, w części dotyczącej polis komunikacyjnych przygotowano Oświadczenie o wypadku drogowym w wersji PDF ? do wydrukowania i wożenia ze sobą w samochodzie.Za radą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w części poświęconej wyjazdom w góry rekomendujemy praktyczny poradnik dla górskich turystów. Gdy mowa o ubezpieczeniach majątku, odsyłamy do aktualnego cennika ubezpieczeń mieszkania.

Zimowa kampania ubezpieczeniowa na łamach Bankier.pl to kontynuacja prowadzonej latem akcji „Wypoczywaj bezpiecznie”. W ręce czytelników oddaliśmy wówczas Poradnik bezpiecznego turysty. I tym razem materiał przygotowano w wygodnej formie pliku pdf ? zapraszamy do pobrania poradnika „Ubezpieczenia na zimę„.

źródło:
www.Bankier.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :