Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wakacyjne okazje w hipotekach

3 sierpnia 2010

Lato to okres wakacyjnych wyjazdów, a nie kupowania mieszkania. Wprawdzie kilka banków wprowadziło wakacyjne oferty, ale jest ich dużo mniej niż wiosną. Ze wstępnych danych Związku Banków Polskich wynika, że w drugim kwartale 2010 r. udzielono 65 tys. kredytów hipotecznych, o 34,6 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej. W ujęciu wartościowym wzrost jest jeszcze bardziej imponujący – 13,8 mld zł to o 40,8 proc. więcej niż w poprzednim kwartale.

Mimo wakacji, także po stronie ofertowej co jakiś czas pojawia się coś nowego. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest dużo spokojniej niż wiosną. Średnia marża złotowego kredytu z 25-proc. wkładem własnym spadła z 2,6 do 2,1 pkt proc. Banki najchętniej stawiają na lojalnych klientów, warto monitorować przede wszystkim aktualne promocje, które pozwalają załapać się na warunki dużo lepsze od rynkowych standardów.

Od dłuższego czasu jedną z ciekawszych dostępnych promocji ma Bank Zachodni WBK, który dla kredytu złotowego oferuje marżę w wysokości 1,35 pkt proc. I choć minusem oferty jest wysoka prowizja (3,5 proc.), to nadal jest to jedna z atrakcyjniejszych propozycji na rynku. Warunkiem przystąpienia do promocji jest założenia konta w BZ WBK i wpływy na poziomie min. 2 tys. zł. Jednak, to nie wszystko ponieważ decyzja o przyznaniu promocyjnych warunków oparta jest o scoring i spełnienie warunków promocji wcale nie znaczy, że klient taką ofertę otrzyma. A warto się o nią starać, bo w stosunku do standardowej oferty oszczędność na miesięcznej racie trzydziestoletniego kredytu wynosi ponad 70 zł dla każdych pożyczonych 100 tys. zł.

W Banku Millennium z kolei można w promocji dostać kredyt w złotych bez prowizji i z niższą marżą, ale trzeba założyć konto osobiste i wykonywać transakcje kartą debetową średniomiesięcznie na kwotę 500 zł. Standardowa marża zostanie obniżona o 0,2 pkt proc., w efekcie czego, rata trzydziestoletniego kredytu bez wkładu własnego dla każdych 100 tys. zł będzie niższa o ok. 13 zł.

15 lipca, w środku sezonu ogórkowego, interesującą promocję zaprezentował Allianz Bank. Zamiast marży 2,8 – 3 pkt proc. (zależnie od wkładu własnego) klienci mają możliwość otrzymania kredytu w złotych z marżą na poziomie 1,3 – 1,5 pkt proc. Warunkiem skorzystania z promocji ?Słoneczna hipoteka? jest założenia konta, na które klient będzie otrzymywał wpływy min. 2 tys. zł i wykonywał co najmniej trzy transakcje gotówkowe. Dodatkowo, niezbędne jest przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie, którego roczny koszt wynosi 1 proc. od kwoty kredytu. Prowizja za udzielenie kredytów w Allianz Banku wynosi 2,5 proc.

Wakacje to na rynku kredytów hipotecznych przestój, jednak można znaleźć parę interesujących ofert, na większe ożywienie musimy jednak poczekać do września.

autor: Marcin Fabianowicz
doradca finansowy w Wealth Solutions
www.Wealth.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :