Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

W tym roku ziemia zdrożeje

23 stycznia 2012

Jaki będzie symbol tego roku na rynku ziemi? Wstęga i nożyczki. Nawet jeśli nie zostaną dotrzymane wszystkie terminy otwarcia nowych dróg, to i tak oddane do użytku trasy istotnie zmienią sytuację rynku ziemi. Przejazd samochodem z Warszawy do Berlina zajmuje pięć godzin. Autostrada łączy Drezno, Wrocław, Kraków, Rzeszów i biegnie w stronę Lwowa.

Do niedawna takie stwierdzenia mógłby posłużyć jako wprowadzenie do filmu science fiction. Mimo ogromnych problemów stają się jednak powoli prawdą. Choć większość z obiecanych dróg krajowych i autostrad nie będzie gotowa na euro 2012, to dla Polaków ważny jest fakt, że w końcu jakość podróży po kraju ulegnie zmianie? na lepsze. Poprawi się jednak nie tylko czas i komfort jazdy.

Na atrakcyjności zyskają te gminy, które są największymi beneficjentami prowadzonych obecnie inwestycji komunikacyjnych. Szczególnie ważna będzie dla nich poprawa połączeń z największymi miastami w Polsce, które są jednocześnie centrami na lokalnym rynku pracy ? Sprawny i szybki dojazd do pracy, to jeden w ważniejszych czynników uwzględnianych przez Polaków przy zakupie nieruchomości. Jeżeli planujemy więc inwestycje w ziemię, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko obecną mapę komunikacyjną okolicy, ale również zmiany, jakim ulegnie w najbliższej przyszłości. ? mówi Hubert Telecki z Wealth Solutions ? Inwestycje Ziemskie.

Do najważniejszych inwestycji oddanych w okolicach Warszawy należeć będzie odcinek autostrady A2, który połączy ją z Łodzią, Poznaniem, czy Berlinem. Dzięki niej mieszkańcy takich miejscowości i gmin jak: Piastów, Pruszków, Brwinów, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Baranów, Wiskitki oraz Żyrardów, uzyskają nowe szybkie połączenie ze stolicą. Komunikacja z południowo-zachodniej strony Warszawy usprawniona zostanie również przez takie inwestycje jak ekspresowa południowa obwodnica Warszawy (S2), łącząca węzeł Konotopa z węzłem Lotnisko, czy pierwszy etap drogi S8 Salomea ? Wolica. Dzięki przedłużeniu autostrady A4, Kraków uzyska z kolei sprawne połączenia w terenami położnymi na wschód od miasta. W tym roku polepszy się również dojazd do Wrocławia z północnego-wschodu (Oleśnica, Syców). W trójmieście oddana zostanie Południowa Obwodnica Gdańska. Lista realizowanych inwestycji jest oczywiście dłuższa, a większość z nich powinna znaleźć odbicie na lokalnych rynkach ziemi.

Ziemia w ostatnich latach okazała się stabilną alternatywą inwestycyjną, odporną na zawirowania na rynkach finansowych. Według danych Agencji Nieruchomości Rolnych średnia cena 1 ha gruntów rolnych w trzecim kwartale 2011 r. wyniosła 17,114 zł. W porównaniu do drugiego kwartału 2011 r. wzrosła o 2,3%, a w stosunku do pierwszego o 12,9%. Warto w związku z tym rozważyć inwestycje na rynku ziemi szczególnie, że w najbliższym czasie dojdzie na nim do poważnych zmian, które przysporzą dodatkowych możliwości inwestycyjnych.

www.wealth.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :