Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

W jakim banku konto

10 listopada 2017

W jakim banku konto założyć? Podpowiadamy jak wybrać najlepsze konto osobiste i pokazujemy na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego. Raz na jakiś czas należy podjąć decyzję dotyczącą selekcji konta osobistego.

Jako osoby indywidualne potrzebujemy wtedy najwygodniejszej dla siebie możliwości rachunku pod różnymi względami – czy to myśląc o opłatach za przelewy, czy opłatach za prowadzenie rachunku, czy też cenach pobieranych za wypłaty gotówki z bankomatów.

Każdy z tych czynników może być dla nas ważny lub żaden z wymienionych może nie mieć wartości, jednak jaką metodą odpowiednio przygotować się przed zakontraktowaniem umowy z bankiem? W jaki sposób wybrać w tak dużej ilości ofert konto osobiste odpowiadające właśnie naszym potrzebom? W jakim banku konto osobiste najlepiej założyć?

Co najważniejsze, należy starannie zapoznać się ze swoimi nawykami wydatkowymi. Osoba zakładająca nowe konto osobiste powinna wiedzieć ile wydaje w ciągu miesiąca. Wielkość wydatków z konta stanowi motyw, który warunkuje późniejsze koszty za posiadanie rachunku. należy również sprawdzić ilość transakcji jakie dokonuje się w skali miesiąca kartą kredytową, gdyż tego rodzaju aktywność jest ważna dla banku przy tworzeniu indywidualnego rachunku.


Kolejnym krokiem, który warto dokonać jest określenie wpływów na rachunek, które będą przelewane do nas co miesiąc. Przed założeniem konta indywidualnego należy wziąć pod uwagę sobie pewne „widełki finansowe”, które usprawnią nam wybranie ofert, które najlepiej odpowiadają naszym wymaganiom.

Co jednak oferty dużej ilości banków są bardzo zbliżone do siebie i nie jesteśmy w stanie podjąć definitywną decyzję? Czy zapytać się kogoś, kto już korzysta z danej oferty? A może zerknąć na opinie na forum lub przeczytać artykuł tematyczny poruszający zagadnienie zakładania konta osobistego? Umówić się na rozmowę z pracownikiem banku, by rozwikłał wszystkie nasze wątpliwości?

Otóż nie. Oczywistym jest, że konsultant danej placówki będzie starać się namówić potencjalnego klienta do wybrania „jedynej i najlepszej” oferty jego pracodawcy. W chwili podejmowania decyzji nie powinno również interesować się opinią innych, gdyż jak zdajemy sobie sprawę, każdy będzie chwalić „swoje”. Czy przytrafiło się Wam zapytać kogokolwiek o jakość usług jego banku, a w odpowiedzi usłyszeliście, że jest bardzo nieodpowiedni?

Nie. Gdyby tak się działo osoby te dłuższy czas temu zamknęłyby rachunek i przeniosły swoje oszczędności do kolejnego banku. Wszyscy znajomi na zapytania o bankach odpowiadają, że jest po prostu „dobrze”, albowiem sami też nie są znakomicie zaznajomieni ze wszystkimi ofertami na rynku. Czytanie opinii na forum internetowym jest z kolei odwrotnością kwestii znajomych, gdyż w tym przypadku nie wiemy w ogóle kto nam odpowiada.

Prawdopodobnie mamy na forach kontakt z prawdziwymi osobami obeznanymi na ofertach dotyczących kont osobistych, ale w takich przypadkach istnieje też możliwość oszustwa, naciągania czy niedoinformowania. Dlatego jeśli już chcemy korzystać z porad w Internecie, najlepiej skorzystać z nich w postaci wykwalifikowanego profesjonalisty. Eksperta, który zapozna Cię z każdą z dostępnych ofert, która spełnią Twoje indywidualne wymagania i wskaże na plusy i minusy danego rachunku oraz poinformuje cię o przyszłych zyskach bądź też problemach w momencie, kiedy Twoja sytuacja finansowa zmieni się wraz z czasem prowadzenia rachunku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :