Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Usługi prawnicze i nowe technologie

17 kwietnia 2017

Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, jakiej płci, jaki wykonujemy zawód czy na jakim poziomie znajdują się nasze dochody, prędzej czy później możemy potrzebować pomocy prawnika.

Usługi prawnicze są jednak drogie, co więcej ze względu na duży popyt może się okazać, że na samą konsultację będziemy czekać bardzo długo. Na szczęście z pomocą przychodzi nam rozwój technologiczny oferując nam zupełnie nowe sposoby komunikacji z prawnikami.

Jak działają konsultacje prawnicze online?

uslugi_prawnicze_nowe_technologieWiększość obecnych w Polsce podmiotów tego typu działa na następującej zasadzie: na swojej stronie udostępnia potencjalnym klientom formularz, który powinni wypełnić swoimi danymi i konkretnym zapytaniem prawnym. Następnie w krótkim czasie (zazwyczaj maksymalnie kilku godzin) klient otrzymuje wycenę porady. Jeśli wycena ta jest dla niego akceptowalna – przelewa odpowiednią sumę na konto firmy, po czym otrzymuje poradę, zazwyczaj mailowo lub w formie PDF do ściągnięcia. Mechanizm działania poszczególnych biur prawniczych online może różnić się w szczegółach, jednak ogólny schemat jest taki sam. Różnice dotyczą głównie cen, czasu oczekiwania na wycenę i poradę, ewentualnie specjalności danej firmy, choć biura prawne online zazwyczaj obsługują wszystkie gałęzie prawa, aby móc wyjść naprzeciw oczekiwaniom jak największej liczby klientów.

Zalety usług prawnych online

Aby ustalić, jakie konkretne korzyści mogą wiązać się ze skorzystaniem z usługi prawniczej online, przyjrzyjmy się działaniu jednej z firm tego typu, czyli https://eprawohub.pl. Zaletą, która rzuca się w oczy już przy pierwszym kontakcie z witryną, jest prostota jej obsługi – wszystkie instrukcje podane są w sposób zrozumiały dla klienta, bez nadużywania prawniczego żargonu, z czym niestety na co dzień mamy do czynienia dość często wśród tradycyjnych prawników. Uwagę zwraca również kompleksowa oferta – możemy liczyć zarówno na kompetentną poradę, jak i na przygotowanie konkretnego dokumentu. Kolejne zalety zauważymy już po zagłębieniu się w treść witryny – krótki czas oczekiwania na poradę, z jakim nie spotkamy się raczej w tradycyjnych kancelariach i wygoda – wszystko możemy załatwić bez ruszania się sprzed komputera w dogodnym dla siebie czasie, dzięki czemu unikniemy zdezorganizowania sobie dnia. Co ważne – usługi prawne online są nieco tańsze od tradycyjnych.

Kto może skorzystać z usług prawnych online?

Jak się okazuje – praktycznie każdy. Ze względu na niskie ceny popularność tej technologii stale rośnie wśród osób o niskich dochodach, jednak również przedsiębiorcy, nawet ci, którzy obracają ciężką gotówką, bardzo ją sobie chwalą. Dlaczego? Dlatego, że dzięki portalom takim jak eprawohub uzyskują kompetentną poradę w ekspresowym tempie, dzięki czemu mogą szybciej podejmować decyzje biznesowe. Umiejętne korzystanie z portali tego rodzaju umożliwia znaczne zwiększenie efektywności działania przedsiębiorstwa i sprawa, że dynamicznie się rozwija aż do momentu, w którym firmę stać na stworzenie etatu dla własnego prawnika.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :