Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Uczestnicy funduszy emerytalnych (lipiec 2010)

3 sierpnia 2010

W lipcu liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych wzrosła o +1,4%, co w ujęciu wartościowym oznacza przyrost o +206,1 tys. osób. Tym samym na koniec miesiąca liczba uczestników II filaru emerytalnego wyniosła 14,8 mln osób.

W minionym miesiącu, podobnie jak w styczniu, miało miejsce losowanie osób, które podjęły zatrudnienie po raz pierwszy i nie zgłosiły się jeszcze do żadnego funduszu emerytalnego. Tym razem losowanie objęło 93 209 osób, które trafiły do jednego z 6 OFE. Do każdego z funduszy:  AEGON, Allianz, Amplico, AXA, Generali i Pocztylion trafiło po ponad 15,5 tys. nowych członków. W sumie ZUS wysłał 267 546 listów z przypomnieniem, co oznacza, iż blisko 2/3 osób dokonało wyboru samodzielnie. PTE wykorzystały więc czas przed losowaniem do aktywnego pozyskiwania klientów na rynku pierwotnym.

Najwyższą dynamikę przyrostu nowych członków wykazały się fundusze, które brały udział w losowaniu. OFE Pocztylion oraz Allianz Polska OFE powiększyli dotychczasowy stan uczestników swoich funduszy odpowiednio o +5,3% oraz +4,3%. Na uwagę zasługuje również wysoki, bo wynoszący blisko 4%, przyrost uczestników Generali OFE. AXA OFE, która wykazała się nieco niższą dynamiką (+3,4%), odnotowała natomiast największy przyrost liczby uczestników, w sumie o +30,3 tys. osób.

Gdy weźmiemy pod lupę jedynie rynek pierwotny, czyli nie uwzględniając losowania, najwięcej nowych umów podpisały największe fundusze emerytalne. Na pierwszym miejscu uplasował się ING OFE, który na rynku pierwotnym pozyskał prawie 28 tys. osób (wzrost o +1,0%). Za nim znalazły się kolejno: PZU Złota Jesień oraz 2 fundusze biorące udział w losowaniu: AXA i Generali. Wymienione podmioty pozyskały w lipcu bezpośrednio odpowiednio +19,4 tys., +14,8 tys., oraz +13,1 tys. nowych uczestników.

W lipcu zdecydowanie najmniej nowych członków pozyskały najmniejsze fundusze: OFE Polsat (1066), Pekao (994) i OFE Warta (315). Podmioty te zajęły pozycje w dolnej części zestawienia, również uwzględniając dynamikę przyrostu.

opracowanie:
Zespół Analiz Online
www.analizy.pl

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :