Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ubezpieczenie OC – podstawowe fakty, które powinieneś znać

15 września 2014

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, więc wydaje się, że oferty w ubezpieczalniach powinny być jednakowe. Oferty podstawowe może i tak, lecz zniżki, zwyżki i dodatkowe promocje już nie, dlatego warto znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC.

Najtańsze ubezpieczenie OC, to kwestia najtańszej składki, dogodnych zniżek i promocji. Jednak, jako, że wysokość polisy zależy od wielu zmiennych (wiek, marka samochodu, miejsce zamieszkania, obecne zniżki, itd.), to najtańsza oferta jest kwestią indywidualną dla każdego z kierowców.

OC umowa

ubezpieczen_link4Umowę o ubezpieczenie OC podpisuje się na 12 miesięcy. W przypadku, jeśli np. sprowadzamy samochód z zagranicy może to być okres krótszy, np. 30 dni, aby mieć czas na załatwienie formalności w Polsce. Rozwiązanie umowy następuje, gdy wyrejestrujemy samochód lub udokumentujemy jego utratę (np. kradzież) oraz w ciągu 3 miesięcy od dnia, gdy zakład ubezpieczeń ogłosi upadłość. Mamy wtedy 3 miesiące na znalezienie nowego ubezpieczyciela. Zmienić ubezpieczyciela można, gdy kończy się nam polisa, najpóźniej jeden dzień przed jej końcem należy złożyć wypowiedzenie. Warto dokonać tego wcześniej, aby mieć czas na ewentualne poprawki w formularzu wypowiedzeniowym. Jeżeli tego nie zrobimy, polisa zostanie przedłużona o kolejny rok. Można wtedy również złożyć wypowiedzenie, jednak wcześniej należy przedstawić również umowę z innym ubezpieczycielem i opłacić składki za czas wypowiedzenia.

Najtańsze ubezpieczenie OC przez Internet

Najtańszą ofertę OC najszybciej znajdziemy przeszukując Internet i korzystając z kalkulatora OC. Na stronach ubezpieczalni znajdują się kalkulatory, które wyliczają składkę u siebie. Można jednak również skorzystać z kalkulatorów, które porównują oferty kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie. Dzięki temu zyskamy ogląd ofert dostępnych na rynku i będziemy mogli wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto kupując polisę OC przez Internet niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam za ten zakup zniżkę (np. Link4). Pamiętajmy, aby wybierać ubezpieczyciela, cieszącego się dobrą opinią, dzięki temu możemy mieć pewność, że ubezpieczenie będzie odpowiedniej jakości i w razie wypadku jego obsługa będzie sprawna i szybka.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :