Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ubezpieczenia samochodów klasycznych oraz zabytkowych

30 stycznia 2016

Dla jednych to tylko środek transportu, dla innych – prawdziwa pasja. Samochody, bo o nich mowa, są postrzegane różnie. Ich miłośnicy zwracają uwagę głównie na pojazdy klasyczne i zabytkowe. Jak wygląda kwestia ich ubezpieczenia?

Zabytkowe Porsche 928 z 1977 r. czy Pontiac Firebird z 1968 r. to tylko przykłady samochodów, które w swoim garażu chciałby mieć niejeden fan czterech kółek. Ale zakup zabytkowego samochodu to nie tylko przyjemność wynikająca z jazdy, możliwość chwalenia się czy zazdrosne spojrzenia innych kierowców – to również konieczność dbania o niego. Jak to robić?

ubezpieczenie_samochodow_zabytkowychDobre ubezpieczenie pozwala stworzyć szeroką ochronę w każdej sytuacji: zarówno gdy właściciel pojazdu zabytkowego tylko go garażuje, jak i aktywnie użytkuje. Problem jednak w tym, że – niezależnie od tego, czy mowa o ubezpieczycielu działającym na rynku polskim, czy europejskim – oferowane warunki nie zawsze spełniają oczekiwania właściciela samochodu zabytkowego. Co zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że rozwiązaniem może być nawiązanie współpracy z firmą mającą dostęp do konkurencyjnych ofert ubezpieczeń. Przykładem takiej firmy jest Lancaster Insurance, która działa na terenie Wielkiej Brytanii.

Lancaster Insurance – z miłości do samochodów zabytkowych i klasycznych

Jak to się stało, że powstała firma, której działalność polega na świadczeniu pomocy właścicielom samochodów zabytkowych i klasycznych w zakresie znalezienia najlepszej polisy? Lancaster Insurance została założona w 1984 r. jako część MG Owners Club, czyli klubu zrzeszającego miłośników starych samochodów. Dziś propozycja firmy jest znacznie szersza: poza ubezpieczeniem samochodów klasycznych i zabytkowych oferuje pomoc w znalezieniu dobrego ubezpieczenia również tym klientom, którzy oprócz zabytkowych pojazdów mają samochody wyprodukowane współcześnie.

Lancaster Insurance organizuje też cyklicznie imprezę Classic Motor Show. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników starych pojazdów, którzy chcą podziwiać perełki ze świata motoryzacji. Najbliższe spotkanie odbędzie się w National Exhibition Centre 11–13 listopada 2016 r. w Birmingham.

Korzyści ze współpracy z Lancaster Insurance

Poszukiwanie polisy na własną rękę może być żmudne, bo oferta ubezpieczycieli skierowana do właścicieli pojazdów zabytkowych jest skąpa. To jeden z głównym powodów, dla których warto nawiązać współpracę ze specjalistami. Lancaster Insurance jako firma działająca w tym obszarze rynku od wielu lat doskonale wie, z którymi towarzystwami ubezpieczeniowymi rozmawiać.

Jakie korzyści mogą odnieść właściciele pojazdów zabytkowych i klasycznych, którzy zdecydują się na wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej firmy: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/? Okazuje się, że mogą liczyć m.in. na profesjonalną i niezależną wycenę dokonaną przez rzeczoznawcę czy atrakcyjne zniżki, które przysługują członkom klubów zabytkowych samochodów. Korzyścią jest również możliwość ubezpieczenia samochodu od następstw nieszczęśliwych wypadków w sytuacji, gdy nie jest on aktywnie użytkowany, tylko garażowany.

Tagi: ,

Podobne artykuły :