Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ubezpieczenia komunikacyjne wcale nie są najdroższe w woj. mazowieckim

23 marca 2010

Czy należysz do osób, które nie zmieniają miejsca zameldowania, bo chcą zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? Przeprowadzone przez porównywarkę rankomat.pl badanie różnic cenowych w OC i AC pokazuje, że mapa dotychczasowych różnic cen w regionach powoli się zmienia.

W woj. mazowieckim, tradycyjnie uważanym za najdroższe w Polsce, kierowcy wcale nie są obciążani przez ubezpieczycieli najmocniej. Choć średnia cena OC (774 zł) jest tu prawie taka sama jak w najdroższym Pomorskiem (777 zł), to pakiety OC+AC są już w Mazowieckiem średnio o ok. 800 zł tańsze niż w woj. śląskim, gdzie kierowcy płacą za nie najwięcej.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC aut drogich, to jest ono najdroższe w Podlaskiem (średnio 1063 zł), gdzie bardzo wysokie ceny mają także pakiety (średnio 7373 zł ? ponad 2,5 raza więcej niż w najtańszym woj. podkarpackim). Polisy OC + AC dla aut o wartości powyżej 50 tys. zł są najdroższe w woj. śląskim, gdzie pakiet kosztuje średnio aż ok. 13 razy więcej niż samo OC. Dla aut o wartości do 50 tys. zł najdroższe ubezpieczenia sprzedaje się w woj. pomorskim. Generalnie najbardziej zadowoleni z cen polis komunikacyjnych mogą być mieszkańcy podkarpackiego ? w tym regionie Polski ubezpieczenia OC i AC są najtańsze.

Miejsce zamieszkania pozostaje jednym z elementów najmocniej wpływających na cenę naszych polis komunikacyjnych. Widać tu prawidłowości rynkowe w skali całego kraju, jednak część ubezpieczycieli bierze pod uwagę szereg bardziej szczegółowych czynników (np. dzielnicę, w której mieszkamy). Poza tym towarzystwa różnią się w swoim nastawieniu do kierowców z danego regionu. Dlatego za każdym razem, zanim kupimy polisę, opłaca się porównać oferty rynkowe ? mówi Wojciech Rabiej, szef porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl.

Analizowanie wielu czynników, które wpływają na wysokość cen ubezpieczeń jest możliwe dzięki rozwojowi technologii. Używane do niedawna podstawowe parametry ? miejsce zamieszkania, pojemność i zwyżka za młodego kierowcę zostały rozszerzone o kilkanaście dodatkowych ? wiek, doświadczenie, stan cywilny, dzieci, płeć, deklarowany przebieg samochodu, rodzaj paliwa, miejsce parkowania itd. Mimo pewnej uciążliwości związanej z liczbą pytań zadawanych przez ubezpieczycieli, jest to dobry kierunek, ponieważ ceny polis będą coraz bardziej zróżnicowane między ubezpieczycielami, a my przestajemy płacić za innych kierowców.

Obecnie to nie tylko liczba mieszkańców decyduje o wysokości składki. Na ceny polis w ogromnym stopniu wpływa także infrastruktura dróg (OC i AC), liczba kradzieży na 1000 mieszkańców (AC) czy fakt, że pracujemy w większej odległości od miejsca zamieszkania ? komentuje Wojciech Rabiej.

Badanie ?Różnice cen polis komunikacyjnych w Polsce? zostało przeprowadzone przez porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl w listopadzie i grudniu 2009 r. Badano średnie ceny ubezpieczeń, które zostały przedstawione przez 9 ubezpieczycieli 20 tys. użytkownikom porównywarki w trzech kategoriach pojazdów: auta o wartości do 10 tys. zł, auta o wartości 10-50 tys. zł oraz auta o wartości powyżej 50 tys. zł.

Serwis rankomat.pl jest niezależną porównywarką ubezpieczeniową, która w wygodny i prosty sposób pozwala w ciągu kilku minut porównać oferty wielu ubezpieczycieli.
Dzięki zastosowanemu mechanizmowi działania i rozwiązaniom technicznym, użytkownicy rankomat.pl mają możliwość dokonania szybkiego wyboru najtańszego bądź najbardziej korzystnego (pod względem relacji cena/zakres) ubezpieczenia. Istotną charakterystyką porównywarki jest RANKingTM, unikalny algorytm porównujący również zawartość oferowanych klientowi ubezpieczeń, biorący pod uwagę ponad 40 różnych kryteriów. Dzięki temu, że podstawą współpracy z towarzystwami są szczegółowe umowy o współpracy, przedstawiane odwiedzającym serwis ceny ubezpieczeń są ostateczne. Prawie wszystkie polisy użytkownik może zakupić online, płacąc przelewem bądź kartą kredytową. Porównywarka rankomat.pl spełnia surowe wymogi dotyczące ochrony danych osobowych stawiane m.in. przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Informacje przekazywane przez użytkowników do systemu są szyfrowane za pomocą protokołu https.

logo_rankomatW tym momencie porównywarka rankomat.pl porównuje online 45 ofert 12 ubezpieczycieli (PTU, MTU, HDI, Benefia, Compensa, InterRisk, Generali Direct, Uniqa, PZU, Warta i Aviva Direct). Dodatkowo ze strony rankomat.pl można uzyskać przekierowanie do 3 firm direct (Axa Direct, Liberty Direct, Link4).
Serwis został stworzony przez zespół specjalistów z zakresu ubezpieczeń i finansów, z długoletnim doświadczeniem w firmach ubezpieczeniowych o profilu tradycyjnym oraz direct. Właścicielem porównywarki jest firma iklu SA.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :