Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Terminale kart płatniczych i Cash Back – co to jest?

25 października 2013

Szukając oferty na terminal pos dla naszego sklepu często w ofertach spotkamy się z określeniem „cash back” jako oferowanych przez dostawcę usługi dodatkowe. Co ten skrót oznacza i do czego ta usługa służy?

Cash Back – jest to usługa oferowana w terminalu pos, która przy okazji dokonywania przez klienta płatności umożliwia mu dokonanie wypłaty gotówki. Czy jest to przydatne? Zdecydowanie tak!

Z punktu widzenia klienta – stojąc przy kasie i płacąc za zakupy może on  wypłacić gotówkę, która czasami przydaje się w portfelu. Nie musi specjalnie szukać bankomatu aby dokonać wypłaty – robi to przy okazji. Kolejną, niewątpliwie dużą  zaletą dla niego jest to, że dokonując wypłaty w ten sposób jest ona „dodawana” do płatności za zakupy, a tym samym nie ponosi on dodatkowych opłat jak za wypłatę w bankomacie.

Klient nie musi szukać bankomatu swojego banku, a w przypadku, gdy dokonuje płatności w cardtech.pl kartą kredytową nie ponosi wysokich opłat za wypłatę gotówki, które czasami mogą sięgać kilku procent wypłacanej kwoty!

A dla sprzedawcy? Pierwszy atut – najmniejszy, to wynagrodzenie za wypłatę pieniędzy klientowi. Jest ono raczej symboliczne i wynosi zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy od każdej transakcji cash back. Drugi – to redukcja nadmiaru gotówki w kasie – każdy sprzedawca wie, że im mniej gotówki w obiegu tym lepiej – zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i kosztów jej obsługi. Trzeci – niewątpliwie najważniejszy, to przyciągnięcie klient do naszego sklepu. Klienci, którzy wiedzą, że w danym miejscu przy okazji zakupów mogą skorzystać z usługi cash back w terminalu pos chętniej wybierają taki sklep, aby w nim dokonać zakupów. A i część klientów, którym zależy na szybkiej wypłacie drobnej kwoty zamiast poszukiwać bankomatu udają się do sklepu który taką usługę ma w ofercie – oczywiście przy okazji muszą dokonać jakiegoś zakupu.

Warto również pamiętać, że jest to usługa dodatkowa – a nie działalność w charakterze bankomatu. Usługa cashback pozwala przyciągnąć do swojego sklepu klienta oferując mu dodatkowe rozwiązanie, które staje się na świecie co raz bardziej popularne. Również maksymalna kwota, możliwa do wypłaty w takim rozwiązaniu jest ograniczona do 200 zł dla jednej transakcji.

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl

www.nieruchomosciowo.biz

www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl

www.poznajTFI.pl

www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :