Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Tanie OC przez Internet

20 czerwca 2015

Wielu kierowcom przysługują zniżki przy wykupie ubezpieczenia OC pod warunkiem, że wykazali się bezszkodową jazdą w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dzięki temu można znacznie obniżyć składkę obowiązkowej polisy. Warto jednak mieć świadomość, że jeszcze tańsze OC można wykupić online.

tanie_OC_przez_internetChcąc wykupić OC, kalkulator okaże się tym narzędziem, dzięki któremu można szybko i prosto wyliczyć szacowaną wysokość składki. Ponadto, dzięki specjalnemu formularzowi połączonemu z kalkulatorem można skontaktować się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej i zawrzeć umowę na odległość.

4 powody, dla których warto wykupić OC przez Internet

Zastanawiasz się, czy faktycznie warto przez Internet wykupić OC? Kalkulator wyliczający szacowaną wysokość składki powinien pomóc podjąć właściwą decyzję. Jeśli jednak nadal się wahasz, poznaj kilka powodów, dla których warto rzeczywiście podpisać umowę na odległość.

1. Umowa podpisana online daje możliwość dodatkowych zniżek

Wiele firm ubezpieczeniowych wynagradza klientów decydujących się na podpisanie umowy przez Internet dodatkowymi zniżkami. Ich wysokość ustalana jest indywidualnie przez każdego ubezpieczyciela. Dzięki temu składkę OC można obniżyć nawet o 7% (tak jest w przypadku podpisania internetowej umowy z Link4).

2. Umowę zawartą na odległość możesz wypowiedzieć

Decydując się na podpisanie umowy przez Internet, można ją wypowiedzieć – jeśli kierowca dojdzie do wniosku, że nie wszystkie warunki mu odpowiadają. Wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy. Warto jednak mieć świadomość, że wypowiedzenie musi mieć charakter pisemnego oświadczenia. Należy w nim zawrzeć takie informacje jak: dane właściciela pojazdu, numer rejestracyjny auta, markę i model pojazdu, numer polisy.

Należy także pamiętać, że wypowiedzenie obowiązującej umowy OC wiąże się z koniecznością wcześniejszego zawarcia nowej polisy – na przykład w innej firmie ubezpieczeniowej.

3. Możliwość porównania ofert poszczególnych ubezpieczycieli

Chcąc wykupić przez Internet polisę OC, kalkulator zamieszczony na stronach www firm ubezpieczeniowych pozwala na porównanie poszczególnych ofert. W ten sposób można wybrać jeszcze lepszą ofertę – taką, która będzie najkorzystniejsza pod względem cenowym. Pozwala to na sporą oszczędność czasu, ponieważ nie wymaga wizyty w każdym z oddziałów poszczególnych ubezpieczycieli. Wszystkie oferty zebrane są niemal w jednym miejscu, co jest sporym ułatwieniem.

4. Możliwość zawarcia umowy bez wychodzenia z domu

Wykupienie polisy OC przez Internet to także brak konieczności wychodzenia z domu w celu dokonania formalności. Komplet dokumentów do podpisania najczęściej dostarcza kurier, a następnie przekazuje firmie ubezpieczeniowej. I w tym przypadku można mówić o sporej oszczędności czasu – szczególnie, jeśli oddziału ubezpieczyciela nie ma w mieście zamieszkania.

Jak wykupić OC online?

By wykupić polisę OC przez Internet, należy odwiedzić stronę www ubezpieczyciela. Następnie wystarczy skorzystać z kalkulatora online, wpisując w odpowiednie pola poprawne dane. Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie warunków.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :