Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Tanie egzotyczne wakacje – czy to możliwe?

16 sierpnia 2013

Nasz kraj pełen jest pięknych miejsc, w których warto spędzić wakacje – nikt temu z pewnością nie zaprzeczy. Czasami jednak mamy ochotę, aby zobaczyć coś całkiem innego, poznać nowe rejony, zachwycić się obcą kulturą i spróbować niespotykanych u nas smaków. Dlatego właśnie egzotyczne miejsca cieszą się tak ogromnym powodzeniem. Przy odrobinie starania oraz… szczęścia, nie wydamy na nie dużo pieniędzy.

Wycieczka z biurem podróży

firstclasslotyJeżeli lubimy wakacje typu „all inclusive”, a także fakt, że ktoś załatwia za nas wszelkie formalności i sprawy organizacyjne, wycieczka z biurem podróży takim, jak First Class, będzie dobrym rozwiązaniem. Pozwala nam ona niczym się nie przejmować, ani przed wyjazdem, ani w jego trakcie. Daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że w pełni skupiamy się na wypoczynku bądź zwiedzaniu. Większość biur podróży proponuje nam wiele promocyjnych oferty typu „last minute” bądź „first minute”, dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić. Jeśli lubimy ryzyko, możemy także decydować się na tzw. opcję „w ciemno” – wybieramy wówczas jedynie lokalizację i termin pobytu, a do jakiego hotelu trafimy, dowiadujemy się na miejscu.

Na własną rękę

Choć wyjazd z biurem podróży jest mniej stresujący i wygodny,w przypadku egzotycznych wojaży zazwyczaj sporo zaoszczędzimy podróżując na własną rękę. Zwróćmy uwagę, że oferta typu „all inclusive” zawiera przelot, nocleg, wyżywienie, czasem atrakcje – trudno więc stwierdzić, czy nie płacimy zbyt wiele. W wielu egzotycznych miejscach np. w Afryce czy w Azji codzienne życie jest naprawdę niedrogie. Za jedzenie czy też ubrania kupione na targu (omijajmy szerokim łukiem markety dla turystów) zapłacimy o wiele mniej niż w Polsce. Kiedy podróżujemy samodzielnie, wystarczy, że wykupimy nocleg w jakimś niedrogim miejscu, a jeść będziemy w lokalnych barach. Jest to oczywiście opcja dla osób zdrowych, najlepiej mających już doświadczenie w takich podróżach. Kolejną sprawą jest tanie latanie – samodzielnie bez problemu wyszukamy najbardziej atrakcyjne oferty przewoźników.

Wybierzmy dobry czas

Czy koniecznie wakacje musimy organizować latem, kiedy wyjeżdżają wszyscy? Coraz więcej osób decyduje się na urlop późną jesienią czy zimą. To świetny pomysł, także dlatego, że ceny w turystycznych miejscach są wówczas naprawdę niskie. Warto więc spróbować takiej formy wypoczynku. Planując wyjazd w egzotyczne miejsce na własną rękę i pragnąc oszczędzić na biletach lotniczych, pamiętajmy, żeby podróżować w tygodniu, omijając piątki oraz weekendy, kiedy przeloty są nawet kilkakrotnie droższe.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :