Finanse osobiste



  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl





KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Tak powinno być w każdym banku ? czyli jakoś(ć) w bankowości

17 stycznia 2012

Jaki powinien być bank idealny? Czy najważniejsza jest szeroka paleta produktów i usług, z których możemy skorzystać? A może ważniejsza jest jakość ? zarówno oferowanych produktów, jak i obsługi? Sprawdźmy to! Banki uwielbiają być notowane wysoko we wszelkiego rodzaju rankingach, porównaniach i zestawieniach. Najlepiej, aby cała oferta produktowa była ?TOP? w danej kategorii.

Jednak od dłuższego czasu jednym z najbardziej pożądanych przez bankowców sposobów porównywania usług i produktów są badania jakości ? a co się z tym wiąże rankingi najlepszych banków. Jaki powinien być ten idealny bank?

Czy dobra oferta zrekompensuje nam niedostatki w poziomie fachowości obsługi? Czy w zamian z kilka złotych więcej na lokacie albo równie niewiele mniej na odsetkach od kredytu będziemy pokonywali olbrzymie odległości, aby dotrzeć do tej poszukiwanej placówki? Co powinno, a niestety wciąż nie zawsze jest standardem, do którego inni powinni bez wymówek dążyć? Przytoczmy najbardziej oczekiwane przez klientów wymagania w stosunku do bankowej obsługi.

Karty kredytowe nawet od 600 zł dochodu ? sprawdź jaką ofertę mają dla Ciebie banki!

Znajdź, zachęć i zapomnij?
Wydawać by się mogło, że czasy, w których doradcy zajmujący się bezpośrednią obsługą klienta przekonywali nas, po uprzednim wytypowaniu ? jako tych ?wyjątkowych, selektywnie wybranych najlojalniejszych? klientów danej instytucji, że nie tylko na etapie do złożenia podpisu na umowie będziemy przynajmniej równorzędnymi partnerami. Rzeczywistość bywa brutalna ? przykładowo dostarczenie cesji z polisy ubezpieczeniowej nieruchomości, która swoją kwotą, zakresem, formułą jej opłacenia oraz samym sformułowaniem przeniesienia z niej praw na bank ? dostarczyć może mrożących krew w żyłach okoliczności. Najmniejszym wymiarem kary dla klienta w sytuacji, gdy zapomni lub przedstawi niewłaściwą cesję z polisy będzie kilkudziesięciozłotowa opłata?

Podobnie jak niemiłym zaskoczeniem dla wielu okazuje się to, że po okresie na jaki zawarliśmy z bankiem umowę lokaty terminowej na specjalnych warunkach, ulega ona automatycznemu odnowieniu już na standardowych warunkach? Nie wspominając o ubezpieczeniach od utraty pracy ? tak chętnie sprzedawanych wraz z pożyczkami gotówkowymi ? uzyskanie świadczenia z tego tytułu może graniczyć z cudem, gdyż ubezpieczyciele na wszelkie możliwe sposoby próbują się zabezpieczyć przed nadużyciami. Jednak coraz częściej przybiera to karykaturalną odsłonę ? problematyczne jest wyegzekwowanie nawet najmniejszych kwot ? wiadomo w kryzysie ludzie kombinują a ubezpieczalnie musza być bardziej czujne. A przecież na etapie ubiegania się o pożyczkę ubezpieczenie jest takim jej niemal nieodłącznym elementem gwarantującym bezpieczeństwo własne i najbliższych?

Wyższa kultura bankowości
Przywitanie klienta na stojąco, podanie ręki czy też wręczenie wizytówki to dziś niemal wszechobecny standard. Jednak do legendy weszły już opowieści jak klienci, wypłacając gotówkę w oddziale, wkładali sobie w dowody osobiste karteczkę z napisem ?proszę mnie nie próbować nakłonić do kupna jakiegokolwiek produkty z państwa oferty! Ja chcę tylko wypłacić gotówkę z konta!?. Dziś banki zachęcają klientów filiżanką darmowej kawy, bezpłatnym doradztwem, możliwością skontaktowania się o wyznaczonej porze, mailami i SMSami przypominającymi o zbliżającym się terminie i miejscu spotkania. Nierzadko zaś nawet przy nie najwyższych transakcjach ? zarówno tych kredytowych, jak również depozytowych ? doradca osobisty może się pofatygować z siedziby banku i dotrzeć do, nawet najbardziej by się mogło wydawać, oddalonego klienta. O klientów coraz częściej jednak zaczyna się dbać ? udostępniane są specjalne urodzinowe oferty, wybrane grupy zawodowe mogą liczyć na preferencje a nawet na specjalne upominki z banku przy wyborze konkretnej oferty ? od kubka czy pamięci USB począwszy, a na ultranowoczesnych smartfonach i tabletach skończywszy. Przytoczmy najlepsze rynkowe standardy.

Po co płacić za konto, skoro wszystko można mieć za darmo! Sprawdź to!

Konkurencjo drżyj i naśladuj!
Najmilsze są zazwyczaj te nieoczekiwane zaskoczenia, które spotykają nas w codziennych kontaktach i tak:
– PKO Bank Polski na 6 dni przed i 6 dni po urodzinach klienta oferuje specjalną ofertę pożyczki gotówkowej bez prowizji!
– BZ WBK dla klientów, którzy zdecydują się na zawarcie umowy prowadzenia rachunku osobistego oraz podpiszą umowę kredytu gotówkowego otrzymają kubek albo pamięć USB;
– Decydując się na zawarcie umowy kredytu hipotecznego w DnB Nord można dostać iPada2. Trzeba się jednak pospieszyć ? liczba prezentów jest ograniczona;
– Credit Agricole Bank Polska wciąż zaprasza na kawę do swoich placówek;
– BNP Paribas Bank chętnie przyłącza się do różnych, mocno wciąż jednak abstrakcyjnych w naszym kraju świąt ? i tak np. w międzynarodowy dzień sąsiada w placówkach poczęstowani zostaniemy pysznymi croissantami.

Jakość przede wszystkim!
Nawet najlepsza oferta bankowa może zostać w sposób skuteczny ?umartwiona? przez niewłaściwy sposób jej zaprezentowania klientowi. Często niestety wciąż bywa tak, że przekaz reklamowy wyprzedza informację własnej sieci sprzedaży o wprowadzanych innowacjach ? jak np. to, że doradca dowiaduje się o promocji od klienta? Jednak tego rodzaju sytuacji jest na całe szczęście coraz mniej, wręcz przeciwnie ? doradcy tak bardzo dbają o interes klienta potrafią go? zachęcić do odwiedzenia konkurencyjnej instytucji celem zawarcia lepszych warunków umowy!

Zarządzanie relacją z klientem jest niezmiernie ważne w tak bardzo konkurencyjnych warunkach, w jakich funkcjonują dzisiejsze instytucje bankowe. Stąd też zapewne wynika tak duże przywiązanie klientów do banków, które naprawdę grają fair i stosują przejrzyste procedury. A Wam zdarzyły się jakieś ciekawe historie ? np. wydajecie dyspozycję na wypadek śmierci do rachunku lokacyjnego, który założyliście on-line a bank w żaden sposób nie wie, że Wy to Wy i podpis się zgadza..? Podzielcie się swoimi doświadczeniami ? niech to będzie przestroga ? albo reklama dla innych!

opracowanie:
Porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :