Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Święta taniej – czy to możliwe?

13 grudnia 2015

Okres Świąt to nie tylko okres odpoczynku, beztroski, spotykania z najbliższymi. Niestety ze Świętami Bożego Narodzenia rokrocznie wiąże się mnóstwo wydatków: przygotowanie potraw, prezenty, zakup choinki i ozdób.

To często powoduje naszą nerwowość, zamartwianie się o to, czy posiadamy wystarczający budżet. Czy Święta naprawdę muszą być drogie? Niekoniecznie, to zależy od przyjętej od nas strategii zakupów.

Rozwiązanie dla ograniczonego budżetu

Obecnie rynek oferuje nam wiele narzędzi, które pozwolą zaoszczędzić na zakupach. W okresie przedświątecznym szczególnie warto się nimi zainteresować. Ogromną popularnością cieszą się serwisy z kuponami rabatowymi, takie jak CoupoRando. Mechanizm ich pomagania nam w ograniczaniu wydatków jest bardzo prosty.Wewnątrz serwisu z kuponami wybierasz interesujący Cię sklep. Każdemu z nich przypisana jest pula kuponów rabatowych, zwróć uwagę na to, co obejmuje dany kupon zniżkowy. Po podjęciu decyzji kliknij weń, a pojawi się kod rabatowy, który należy skopiować. Podczas finalizowania zamówienia w sklepie online, w koszyku pojawi się pole przeznaczone na kod – tam wklej swój, uprzednio skopiowany rabat. Takie pole można np. znaleźć w sklepie RTV EURO AGD – a kod promocyjny na: http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/rtv-euro-agd

kupony_na_swieta

Błędy popełniane w przedświątecznym okresie

Nie masz zwyczaju robić listy zakupów i zliczać wydanych pieniędzy każdego dnia? W okresie przedświątecznym może to okazać się dla Ciebie zgubne. Przed Świętami Bożego Narodzenia umiejętność zarządzania swoimi funduszami odgrywa niebagatelną rolę, jeśli nie chcemy dopuścić do wyczyszczenia portfela do zera. Pewnych wydatków, ponadprogramowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć: niedziałające lampki choinkowe, niedostateczna ilość naczyń i garnków niezbędnych do przygotowania potraw, ponadprogramowi goście. Musimy posiadać finansowe zabezpieczenie na tak zwaną „czarną godzinę”. Dlatego tak ważne jest sporządzenie listy zakupów, zarówno dotyczących artykułów spożywczych jak i prezentów. Błędem popełnianym przez ponad 50% Polaków jest gotowanie nadmiernej ilości jedzenia, nieproporcjonalnych do ilości domowników. To jedna z głównych przyczyn przekraczania świątecznego budżetu. Kolejny błąd to zostawianie zakupów na ostatnią chwilę. Czas jest najgorszym doradcą- zostawiając poszukiwanie prezentów na kilka dni przed Wigilią możemy być pewni, że dokonamy zakupu impulsywnego, nieprzemyślanego, że pozwolimy się wciągnąć w marketingowe tricki. Rozwiązaniem dla osób, których ten problem dotyka są liczne wyprzedaże organizowane już nawet 2 miesiące przed świętami, a także słynny Black Friday, czyli dzień szczytowych wyprzedaży w Polsce.

Tagi:

Podobne artykuły :