Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Święta na kredyt – gdzie iść po pożyczkę gotówkową?

1 grudnia 2011

Boże Narodzenie już za niecałe 4 tygodnie. Jeśli w portfelu pustki, środki na zakupy świątecznych wiktuałów czy prezentów chętnie udostępnią banki. Na jakich warunkach? Gdzie szukać najlepszych ofert? – podpowiadają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl.

Już od niemal miesiąca banki proponują promocyjne oferty kredytów gotówkowych na święta. Zapewne w grudniu jeszcze niejeden postanowi czymś skusić kredytobiorców. Na razie promocje zaoferowały m.in. ING Bank Śląski, Bank BPH, Kredyt Bank czy Getin Bank.

Oferty pierwszych dwóch banków to dosyć nietypowe promocje. Nie polegają bowiem na obniżce prowizji za udzielenie kredytu, albo jego oprocentowania, ale na podarowaniu prezentu kredytobiorcy. Z placówki ING Banku Śląskiego klient wyjdzie nie tylko z pożyczką, ale też z książką i audiobookiem. Z kolei Bank BPH każdemu, kto zawnioskuje lub zawrze umowę o kredyt gotówkowy, da maskotkę renifera lub opakowanie pralin. Idee to dość osobliwe na przyciągnięcie klientów.

Dużo lepszym zdaje się pomysł Kredyt Banku, który zaproponował atrakcyjny i konkurencyjny rynkowo Nowy Kredyt Gotówkowy. Bank nie pobierze prowizji za udzielenie tego zobowiązania, a jego oprocentowanie w wersji z kartą kredytową i ubezpieczeniem wyniesie 4,90 proc. + WIBOR 3M.

Naprawdę interesująca jest także oferta Getin Banku. Oferuje on kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę zobowiązania zaciągniętego w innym banku. Obniży wówczas oprocentowanie o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego poziomu, a dodatkowo udzieli dodatkowego kredytu w wysokości 2 tys. zł. Choć promocja trwa do końca stycznia 2012 roku, bank promuje ofertę hasłem ?2000 zł na święta?.

Najlepsze kredyty gotówkowe

W czołówce najlepszych kredytów gotówkowych na święta (przyjęte przez analityków porównywarki finansowej Comperia.pl założenie to: kredyt na 1 tys. zł ze spłatą rozłożoną na 1 rok) znajdują się oferty Getin Banku, Kredyt Banku, Alior Banku, Credit Agricole czy Invest-Banku. Porównując cały rynek różnica między ratami kredytów w poszczególnych bankach nie jest wysoka ? miesięcznie trzeba kredytodawcy oddać od 87 do 102 zł w zależności od instytucji. Z drugiej strony różnica wzrasta do ponad 100-150 zł w skali roku, a to już oszczędność bardziej przemawiająca do wyobraźni.

Szukając kredytu na święta, warto bardzo uważnie przeanalizować oferty poszczególnych banków lub skorzystać z porównywarki finansowej. Każdy bank ma swoje warunki kredytu, może wymagać innych dokumentów czy wyższej zdolności kredytowej niż konkurencja. Ponadto oferta każdej instytucji ma swoje cechy szczególne – nieraz trzeba założyć konto, wyrobić kartę kredytową, albo skorzystać z rozmaitych ubezpieczeń, aby uzyskać korzystne warunki. Banki oferują często dość szeroki zakres oprocentowań i tylko tym najbardziej wiarygodnym finansowo proponują oprocentowanie tak niskie, jak

autor:
Mikołaj Fidziński
porównywarka finansowa
www.Comperia.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :