Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Sposoby na zaoszczędzenie gotówki

20 kwietnia 2014

Chciałbyś wyjechać na wakacje lub zrobić remont łazienki? Zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy? Przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, jakie sposoby na zaoszczędzenie gotówki są obecnie najpopularniejsze.

Korzystaj z promocji

Staraj się być na bieżąco ze sklepowymi promocjami. Czasami możesz kupić na przykład większe opakowanie proszku do prania lub kawy. Z pewnością się nie zmarnują, a ty zaoszczędzisz. Postaraj się śledzić strony z zakupami grupowymi, istnieje duża szansa, że w taki sposób uda ci się kupić coś dużo taniej lub mniej zapłacić za jakąś usługę.

Postaraj się mówić „nie”

To jeden z najłatwiejszych sposobów na oszczędności – wystarczy popracować nad swoją silną wolą. Często jest tak, że masz zamiar kupić nową szminkę lub lakier do paznokci, a okazuje się, że w domu masz już kilka takich kosmetyków, a dodatkowo rzadko się malujesz. W takich sytuacjach staraj się myśleć racjonalnie i nie ulegać emocjom czy zachciankom.

Lista zakupów

Do sklepu zawsze wybieraj się ze spisem rzeczy, które musisz kupić. Postaraj trzymać się swojej listy i nie kupować niczego innego, wówczas będziesz w stanie kontrolować swoje wydatki.

Planuj wydatki

Po otrzymaniu wypłaty postaraj się zaplanować wszystkie swoje wydatki. Pieniądze, które są przeznaczone na czynsz i różne opłaty – odłóż, a resztę wydatków dobrze zaplanuj. Najlepiej będzie, jeśli podzielisz pieniądze na te, które przeznaczone są na przykład na jedzenie, ubranie czy rozrywkę.

Zastanów się nad zmianą ogrzewania

Ogrzewanie energią elektryczną należy do jednego z najdroższych sposobów ocieplania, dlatego jeśli taką metodę stosujesz, powinieneś zastanowić się nad zmianą. Dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie kotłów i ogrzewanie budynku węglem kamiennym. Sprzedaż węgla kamiennego w twojej okolicy na pewno prowadzi kilka składów – warto więc dokładnie zapoznać się z ich ofertą i rodzajami proponowanego przez nie węgla.

Tagi:

Podobne artykuły :