Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Sposoby na pozyskanie środków pieniężnych w niespodziewanych sytuacjach

18 lipca 2015

Wiele osób staje przed problemem nagłego wydatku. Może to być związane z wakacyjnym wyjazdem, wyprawką szkolną dziecka, czy też urządzeniem mieszkania. Pilna potrzeba pozyskania gotówki sprawia, że szukamy różnych możliwości sfinansowania naszych wydatków. W takiej sytuacji istniej kilka rozwiązań, z których możemy skorzystać.

Karta kredytowa

Karta kredytowa to jedno z lepszych rozwiązań spośród dostępnych na rynku. Największym problemem w tym przypadku jest otrzymania samej karty. Banki oferują ją przede wszystkim klientom z regularnymi wpływami na konto oraz z pozytywną historią kredytową. Karta kredytowa jest oprocentowana na maksymalnie 4-krotność stopy lombardowej – czyli obecnie 10% w skali roku. Dodatkowo, korzystając z karty, klient banku poniesie prowizję w postaci rocznej opłaty. Na karcie można zawsze zwiększyć limit. Karta kredytowa to możliwość pozyskania nawet do 10 tys. zł w bardzo wygodny sposób. Przeciętne koszty odsetkowe to ok. 11-12% w skali roku. Jest to rozwiązanie dla ludzi posiadających środki pieniężne, jednak chcących „pogłębić” swój portfel.

Kredyt gotówkowy w banku

banknotKredyt gotówkowy to alternatywa dla karty kredytowej. Taki kredyt jest zaciągany na nieduże kwoty. Zobowiązanie te posiada ustalony termin spłaty oraz oprocentowanie, które stanowi koszty kredytu. Na koszty mogą składać się również inne czynniki – takie jak: początkowa prowizja banku czy też ubezpieczanie kredytu. Całość kosztów można sprawdzić porównując rzeczywistą roczną stopę oprocentowania czyli RRSO. Banki mają obowiązek podawania tej wartości dla konkretnych przykładów ofert. Kredyt gotówkowy z reguły jest celowy, ale w dzisiejszych czasach banki udzielają kredytu na dowolny wydatek. Oprocentowanie nominalne kredytu jest niższe niż karty kredytowej. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie koszty i sprawdzając RRSO, przeciętne roczne oprocentowanie kredytu gotówkowego to ok. 18-20%. Środki jakie można pozyskać to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi do 3-4 lat. Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie dla kredytobiorców o skonkretyzowanych celach np. remont mieszkania.

Pożyczka w parabanku

Ostatnim omawianym sposobem na szybkie pozyskanie gotówki to zwrócenie się do tzw. parabanku. Jest to instytucja finansowa, która nie działa w oparciu o prawo bankowe, ale udziela pożyczek swoim klientom. Przeważnie są to nieduże pożyczki gotówkowe – od kilkuset złotych do ok. 2-3 tys. zł. Okres spłaty takiej pożyczki wynosi z reguły miesiąc, ale udzielane są również pożyczki na dłuższy czas – do kliku miesięcy. Koszty takich pożyczek w skali roku są bardzo duże – RRSO może wynosić 300%. Należy jednak zwrócić uwagę, że pożyczki z parabanków są udzielane na krótki okres i na niezbyt wysokie kwoty. Dlatego nominalnie, kwota odsetkowa nie powinna przerażać. Pożyczki w parabankach to oferta skierowana do osób, które potrzebuj pilnie gotówki na nieduży wydatek.

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych na oferty-kredytow.com – tam porównasz koszty ofert kredytów

Tagi:

Podobne artykuły :