Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Segmenty cenowe opon

7 marca 2014

Cena jest czynnikiem, który w wielu przypadkach okazuje się decydującym kryterium wyboru produktów i usług. Według ceny można klasyfikować opony samochodowe na 3 różne klasy – ekonomiczną, średnią i wyższą. Czy rzeczywiście warto kupować najtańsze opony? Jakie zalety mają zaś te najdroższe egzemplarze?

Klasy ekonomiczne opon

Na rynku oponiarskim wyróżnia się 3 segmenty cenowe opon:
• budżetową (budżet) – ekonomiczną,
• medium – średnią,
• premium – wyższą.

Najdroższe i zasadniczo najlepsze opony klasyfikowane są w klasie wyższej. Opony premium montowane są w luksusowych samochodach i mają bardzo wysokie parametry użytkowe. Z kolei opony budżetowe klasy ekonomicznej są najtańsze i jest to ich podstawową zaletą warunkującą ich wybór przez szeroką rzeszę klientów. Opony w poszczególnych klasach cenowych różnią się pomiędzy sobą poziomem jakości, trwałością oraz osiągami.

Kiedy wybrać oponę klasy budżetowej, a kiedy klasy premium?

oponeo_advertPrzy wyborze opony kierowanie się wyłącznie jej ceną nie da najlepszych rezultatów, bowiem takie ogumienie może nie spełnić oczekiwań kierowcy. Jeśli jeździmy na krótkich trasach w mieście niewielkim, kompaktowym samochodem, możemy pozwolić sobie na oszczędność i kupić najtańsze opony odpowiadające rozmiarem zaleceniom producenta naszego auta. Jeśli jednak oczekujemy od opony wytrzymałości i wysokich osiągów, mamy samochód o dużej mocy silnika i często podróżujemy w dłuższe trasy, opony ekonomiczne się nie sprawdzą. Będzie to poza tym złudna oszczędność, ponieważ częściej będziemy musieli je wymieniać na nowe.

Wybór klasy cenowej opon uzależniony powinien być od sposobu użytkowania samochodu, jego rodzaju i mocy, stylu prowadzenia oraz od warunków, w jakich najczęściej się poruszamy.

Segment opon premium obejmuje najdroższe i najbardziej znane marki renomowanych producentów. Kierowane są do zastosowania w autach o dużej mocy. Powinni zdecydować się na nie wymagający klienci, którzy oczekują od opon najwyższej jakości, bezpieczeństwa i zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań. Przy kupowaniu opon sprzedawcy powinni informować klientów, w jakiej klasie ekonomicznej klasyfikowane są dane produkty.

Taką informację uzyskamy na pewno w sklepie Oponeo.pl, przeglądając karty produktów opon.

Dla kierowców chcących zaoszczędzić na zakupie opon, ale jednocześnie oczekujących od ogumienia dobrych osiągów, polecane będą te z klasy medium, w której występuje korzystna relacja jakości do ceny.

Tagi: ,

Podobne artykuły :