Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Refinansowanie pożyczki – co to jest?

11 września 2018

Refinansowanie to dla wielu osób dość zawiłe i niejasne pojęcie. Tymczasem warto wiedzieć, co ono oznacza, gdyż może być korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich pożyczkobiorców, mających problem ze spłatą swojego zadłużenia. Czym jest refinansowanie pożyczki? Dla kogo przeznaczona jest taka usługa? Zapraszamy do lektury.

Kto może skorzystać z refinansowania pożyczki?

Klienci, którzy korzystają z popularnych chwilówek, takich jak https://szybkagotowka.pl/, muszą liczyć się z tym, że są one zawierane na krótki, zazwyczaj nie przekraczający 30-40 dni okres. Po upływie tego czasu musi nastąpić spłata należności. Większość klientów nie ma z nią problemu, zdarzają się jednak sytuacje, które uniemożliwiają terminowy zwrot pożyczki. Nagłe, nieprzewidziane wydatki, czy źle zaplanowany budżet domowy mogą sprawić, że klient w dniu spłaty zadłużenia nie dysponuje wystarczającą kwotą. Co może zrobić w takiej sytuacji?

Wielu pożyczkobiorców wybiera najgorszą opcję, czyli całkowity brak wpłaty i unikanie kontaktu z przedstawicielami firmy. Konsekwencją takiego działania jest uruchomienie mechanizmów windykacyjnych, takich jak: telefony, maile i monity wzywające do uregulowania zadłużenia. Kolejnym krokiem zazwyczaj jest naliczenie odsetek za nieterminową spłatę oraz kary za niedotrzymanie warunków umowy, a następnie sprzedanie długu profesjonalnej firmie windykacyjnej i skierowanie sprawy do sądu. Wszystkie te czynności negatywnie odbiją się zarówno na portfelu, jak i psychice dłużnika. Naliczane każdego dnia odsetki, opłaty za windykację i koszty sądowe mogą bardzo nadwyrężyć rodzinny budżet i uniemożliwić odkładanie pieniędzy na inny cel.

Jak więc poradzić sobie z brakiem środków na spłatę pożyczki?

Skorzystać w możliwości jej refinansowania.
Na czym polega refinansowanie?

Pożyczkobiorcy, który sygnalizuje brak możliwości terminowej spłaty zadłużenia, proponowane jest udzielenie drugiej pożyczki, w celu spłacenia tej pierwszej. Zazwyczaj firmy pożyczkowe wyręczają swoich klientów w załatwieniu wszystkich formalności. Po stronie pożyczkobiorcy zostaje tylko złożenie wniosku, z prośbą o udzielenie środków finansowych. Są one wypłacane zazwyczaj jeszcze tego samego dnia i trafiają bezpośrednio na konto firmy pożyczkowej, w której mija termin spłaty zadłużenia lub na konto klienta, który musi uregulować je we własnym zakresie. Kwota pożyczki refinansującej zawsze jest równa sumie niespłaconych należności. Z pewnością pomoże ona uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z brakiem terminowej wpłaty. Przed podjęciem decyzji, warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać o tym, że decydując się na refinansowanie kredytu, konieczne jest uiszczenie wyszczególnionych w umowie opłat. Pierwsza pożyczka zostaje uregulowana, natomiast wyznaczony zostaje termin spłaty drugiej. Obecnie coraz więcej firm udzielających pożyczek on-line decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty takiego rozwiązania. Na refinansowanie można liczyć m.in. na stronie SzybkaGotówka.pl i wielu innych. Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie płynności finansowej i prawidłowe zarządzanie wydatkami.

Tagi: ,

Podobne artykuły :