Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kredytów hipotecznych programu ?Rodzina na Swoim?

2 sierpnia 2010

Ponieważ nie maleje zainteresowanie kredytami w programie Rodzina na Swoim, serwis finansosfera.pl postanowił przeanalizować dostępność tego produktu na rynku i porównać ich konkurencyjność. Na dzień dzisiejszy kredyt z rządowymi dopłatami do odsetek od zaciąganych zobowiązań ma w swojej ofercie 20 banków. Jednakże wobec praw wolnego rynku, każdy bank narzuca swoje wysokości marż, co sprawia, że bardzo ważnym aspektem przy wyborze dobrego kredytu jest porównanie wszystkich dostępnych ofert.


Tworząc poniższy ranking, aby wyłonić wspólny parametr dla jakiego będziemy się odnosić, przyjęliśmy następujące założenia :

* Wartość nieruchomości = 300 tys. PLN
* Kwota udzielonego kredytu = 300 tys. PLN
* Okres kredytowania = 30 lat

Aby ubiegać się o kredyt w programie ?Rodzina na Swoim? należy spełnić wymagania, których opis dostępny jest na stronie internetowej BGK www.bgk.com.pl.

Według ekspertów portalu najwyżej ocenione banki można podzielić na dwie grupy, w których warunki uzyskania kredytu z preferencyjnymi dopłatami są porównywalne:

* I. PeKaO SA, MultiBank i PKO BP,
* II. mBank, BZ  WBK, Millennium.

Pod uwagę wzięto takie kryteria jak: wysokość prowizji za udzielenie kredytu, marża banku i możliwość jej obniżenia przy skorzystaniu z innych produktów finansowych banku (konto osobiste i karta kredytowa), koszt ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, czas od złożenia wniosku w banku do wydania decyzji kredytowej oraz sposób liczenia zdolności kredytowej klientów. Tworząc ranking eksperci portalu kierowali się również opiniami kredytobiorców.

Tabela najlepszych ofert dla kredytów udzielanych w programie ?Rodzina na Swoim?:

1. Bank PekaO SA             100 pkt
2. MultiBank                 99 pkt
3. PKO BP                    98 pkt
4. mBank                     97 pkt
5. BZ WBK                    97 pkt
6. Millennium                97 pkt
7. Pocztowy                  96 pkt
8. BNP Paribas Fortis        93 pkt
9. Getin Bank                91 pkt
10. Allianz Bank             90 pkt

Umowy zawarte z Bankiem Gospodarstwa Krajowego ograniczają bankom, które przystąpiły do programu ?Rodzina na Swoim?, możliwość dowolnego kształtowania warunków udzielanych kredytów i dlatego oferty poszczególnych banków są bardzo zbliżone. Jest to sytuacja korzystna dla młodych, znajdujących się najczęściej na początku swojej kariery zawodowej ludzi, podejmujących pierwszą tak poważną decyzję finansową.

Formalności związane z udokumentowaniem prawa do skorzystania z preferencyjnych dopłat są nieskomplikowane a dodatkową zachętę do kupowania własnego mieszkania stanowi możliwość skorzystania ze wsparcia (poręczenia) najbliższych w przypadku braku samodzielnej zdolności kredytowej.

źródło: www.Finansosfera.pl


Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :