Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2013

24 lutego 2013

Wielu Polaków jeszcze w styczniu obiecywało sobie, że zacznie oszczędzać. Mamy luty i pewnie sporo z tych osób już odpuściło swe postanowienia, tłumacząc się różnymi przyczynami. Niemniej jednak tym, którzy wytrwali, z pewnością się to opłaci. Zapoznajmy się z lutowym rankingiem kont oszczędnościowych.

Oszczędzanie wcale nie musi wiązać się z dużymi wyrzeczeniami. Ważne jest, by robić to z przekonaniem i – w miarę możliwości – regularnie. Na rynku bankowym jest wiele ciekawych ofert kont oszczędnościowych, które mimo obniżających się stóp procentowych przez bank centralny nadal oferują atrakcyjne oprocentowanie, a oprócz tego mają  wiele innych zalet.

Główną z nich jest swobodny dostęp do zgromadzonych środków. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w kryzysowej sytuacji będziemy mogli  sięgnąć po swoje oszczędności bez utraty dopisanych do nich odsetek.

Porównaj konta oszczędnościowe, znajdź najlepsze i załóż online!

Zmiany w czołówce

Luty przyniósł zmiany w czołówce rankingu. Na pierwszym miejscu, podobnie w styczniu dominuje konto Super Saver oferowane przez  Getin Online. Super Saver to obecnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe na rynku (10% w skali roku). Niestety, coś za coś – z tak korzystnego oprocentowania mogą skorzystać  posiadacze Konta Perfekcyjnego, którzy będą zasilali je miesięcznie kwotą nie mniejszą niż 1000 zł. Oprócz tego są także zobowiązani do wykonania co najmniej dwóch transakcji bezgotówkowych kartą debetową.

Zmiana nastąpiła na drugim miejscu podium. Zajmujące je dotychczas Konto Oszczędnościowe BGŻOptima spadło na piątą pozycję. Związane to było z obniżeniem jego oprocentowania z 6,30% na 4,80% w skali roku. Na miejsce zajmowane przez dotychczasowego wicelidera wskoczył ubiegłoroczny triumfator – db Konto Oszczędnościowe 24H Deutsche Banku PBC, które w 2012 roku dziewięciokrotnie gościło na pierwszej pozycji. Obecnie jego oprocentowanie wynosi 6% w skali roku. Na trzeciej pozycji znalazło się Konto Oszczędnościowe banku DnB Nord z oprocentowaniem 5,50%.

Jako ciekawostkę trzeba podać, że tuż za podium – na czwartym miejscu – znalazło się aż pięć banków oferujących konta oszczędnościowe oprocentowanie w wysokości 5%.

Ranking kont oszczędnościowych – kwota 10000 zł luty 2013
poz.
Bank/
nazwa produktu
Oprocentowanie (nominalne) Odsetki po miesiącu (po podatku)
1
Konto Super Saver
10,00% 62,14 zł
2
db Konto Oszczędnościowe 24H
6,00% * 37,28 zł
3
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe
5,50% 34,17 zł
4
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
5,00% 31,07 zł
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,00% * 31,07 zł
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe (dla nowych klientów)
5,00% 31,07 zł
mSaver
5,00% 31,07 zł
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
5,00% 31,07 zł
5
BGŻOptima
Konto Oszczędnościowe
4,80% 29,82 zł
6
Toyota Bank
Konto Oszczędnościowe
4,60% 28,58 zł
7
Otwarte Konto Oszczędnościowe
4,50% 27,96 zł
8
Pracowite Konto Oszczędnościowe1)
4,42% * 27,47 zł
9
Konto Oszczędnościowe
4,35% 27,03 zł
10
eurobank
Rachunek oszczędnościowy eurobank PROgres
4,05% * 25,17 zł
Rachunek Oszczędzam Codzienne Zyski
4,05% * 25,17 zł
* Dzienna kapitalizacja odsetek

1) dla posiadaczy Kapitalnego konta i Maksymalnego konta

Stan na 7 lutego 2013 r.
Źródło: TotalMoney.pl oraz strony banków

Warto wspomnieć o tym, że Meritum Bank podwyższył oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, które wynosi obecnie 5%. Co ciekawe, oprocentowanie tego konta powiązane jest z trzymiesięczną Lokatą Standardową Internetową i do końca marca będzie wynosiło tyle, ile oprocentowanie tej lokaty, nie mniej jednak niż 5%. Zauważalnym trendem stało się to, że banki kuszą klientów krótkimi okresami atrakcyjnego oprocentowania, po czym po upływie określonego czasu obniżają oprocentowanie do standardowego poziomu. Także Citi Handlowy od początku lutego podwyższył oprocentowanie Konta SuperOszczędnościowego do 5% (do kwoty 50 000 zł). W ofercie są jednak dwa haczyki: po pierwsze, jeżeli nie posiadamy w Citi Handlowym konta osobistego z minimalnymi wpływami w wysokości 1500 zł lub też nie wykonujemy kartą płatniczą do konta w Citi Handlowym transakcji na kwotę 500 zł, to za prowadzenie konta oszczędnościowego zapłacimy… 30 zł miesięcznie. Poza tym, wypłacając zgromadzone środki, tracimy odsetki z miesiąca, w którym nastąpiła wypłata.

Wszystkie konta oszczędnościowe w jednym miejscu. Sprawdź zestawienie!

O czym warto wiedzieć w lutym?

Oszczędzanie powinno stać się dobrym nawykiem każdego Polaka. Konto oszczędnościowe to dobry sposób na to, by zgromadzone przez nas środki nie traciły na wartości, tak jak ma to miejsce w przypadku trzymania ich w skarbonce. Ponadto mamy do nich dostęp praktycznie w każdej chwili. Wybierzmy więc najbardziej odpowiadające nam konto i weźmy sobie do serca to, co mówi Marek Kondrat promujący Otwarte Konto Oszczędnościowe: „Tyle mamy oszczędności, ile mamy na koncie”.

opracowanie
porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :