Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking Kont Oszczędnościowych ? maj 2010

5 maja 2010

Jak co miesiąc, serwis finansosfera.pl, przyjrzał się uważnie rachunkom oszczędnościowym, na których lokując pieniądze, można zarobić najwięcej w porównaniu do konkurencji. Do analizy przyjęliśmy identyczny wariant jak w poprzednim miesiącu , czyli inwestycja w wysokości 10 tysięcy złotych zdeponowana na rachunku, na okres jednego miesiąca.

    
W porównaniu do ubiegłego miesiąca największym zaskoczeniem jest wzrost stawek oprocentowania kont wiodących prym w naszym zestawieniu, mimo utrzymującego się trendu spadkowego stawek oprocentowania lokat. I tak, zwycięzca naszego rankingu Konto Lokata Swobodna, oferowane przez Kredyt Bank przynosi zysk w postaci 47,25 zł, z oprocentowaniem 5,67 w skali roku, z codzienną kapitalizacją odsetek. Jeszcze miesiąc temu oprocentowanie tego konta sięgało 5 %. Drugi co do wielkości zwrot z zainwestowanych środków uzyskamy w Polbanku na koncie Mocno Oszczędzającym. 45, 83 zł po miesiącu czasu z oprocentowania 5,5% w skali roku ( dzienna kapitalizacja odsetek ), gdy jeszcze w poprzednim rankingu bank ten oferował nam stawkę równą 5%. Do pierwszej trójki, postanawiając mocniej zawalczyć na rynku depozytowym, wbił się Millennium Bank z oprocentowanie 6,5 % w skali roku na Koncie oszczędzającym. Mimo wyższej stawki oprocentowania, konto z miesięcznym systemem naliczania odsetek daje mniejszy zysk netto dla posiadacza, przez odliczenie należnego podatku.

Na uwagę zasługuje fakt posiadania w swojej ofercie, aż dwóch kont Kredyt Banku w naszym rankingu. Wskazuje to na bardzo mocną pozycję tego banku, względem całego rynku depozytowego, w segmencie swobodnego oszczędzania na rachunkach oszczędnościowych.

źródło:
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :