Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kont Internetowych ? styczeń 2011

11 stycznia 2011

Prezentowany ranking kont internetowych, przygotowany przez zespół finansosfera.pl ma na celu wskazanie najdogodniejszej opcji założenia rachunku osobistego, z tytułu którego to posiadania nie narazimy się na niezbędne koszty z tym związane, ale jednocześnie docenimy jego funkcjonalność w przypadku korzystania z tego rozwiązania na co dzień lub kiedy to będziemy potrzebowali tylko chwilowego sposobu zarządzającego naszymi finansami osobistymi.

Jako główne założenie przyjęliśmy chęć posiadania rachunku bankowego, charakteryzującego się szerokim zakresem dostępu przez Internet, gdzie bank daje nam do dyspozycji wykonywanie przelewów w sieci za darmo.


Wyłaniając zwycięzcę, czyli konto za prowadzenie którego nie będziemy musieli miesięcznie ponosić zbyt wysokich kosztów, biorąc również pod uwagę fakt, iż teoretycznie w każdym wariancie występują różnego rodzaju opłaty, ale głównie spowodowane użytkowaniem karty płatniczej wydawanej w ramach otwartego rachunku, podstawowym kryterium wyniku jest suma miesięcznych opłat mogących występować z tytułu użytkowania karty, oraz dokonanie jednej wypłaty z obcego bankomatu, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nie zajdzie taka potrzeba.

Sami jesteśmy użytkownikami kont bankowych i dobrze wiemy jakim znaczącym atutem jest możliwość bez prowizyjnego pobierania gotówki ze wszystkich napotkanych bankomatów, bez konieczności szukania tego wytyczonego przez bank. Z pośród 10 prezentowanych kont, 5 ofert zawiera w sobie bezpłatną usługę wypłat ze wszystkich maszyn zlokalizowanych na terenie kraju. W przypadku mBanku czy Inteligo możemy spotkać się z usługą abonamentową, umożliwiającą nam takie rozwiązanie –  jest ona stosunkowo nie droga i wynosi odpowiednio 5 i 4 PLN miesięcznie.

Według ekspertów serwisu najlepszą ofertą na dzień dzisiejszy jest rachunek Pakiet standard,  konto z oferty VW Banku Direct. Charakteryzuje się ono brakiem opłat za podstawowe usługi świadczone w ramach samego konta. Udostępnienie bezpłatnej usługi wypłat z obcych bankomatów ma miejsce tylko wówczas, gdy jednorazowa wypłata jest nie mniejsza niż 400 PLN, w przeciwnym wypadku zapłacimy prowizję, ale o niewielkiej na tle konkurencji  kwocie w wysokości 1,5 PLN. Bardzo dobre rozwiązanie proponuje nam również  rachunek dbNET oferowany przez Deutsche Bank. Decydując się na niego mamy do dyspozycji bez prowizyjną wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju i  nie zostanie pobrana od nas żadna opłata z tytułu samego prowadzenia rachunku. Jedyny koszt z jakim możemy się spotkać to 5 PLN miesięcznie – opłata za kartę, której możemy jednak w prosty sposób uniknąć, dokonując w ciągu miesiąca minimum jednej transakcji bezgotówkowej dokonanej wydaną kartą płatniczą. Zamykający pierwszą trójkę mBank, nieustannie promuje swoje eKonto, bardzo dobre rozwiązanie, w którym nie spotkamy się z żadnymi opłatami za podstawowe funkcjonalności, a dodatkowym jedynym kosztem, jaki możemy ewentualnie ponieść, to opłata wspomnianego już wcześniej abonamentu (5 PLN miesięcznie) pozwalającego na korzystanie z bezpłatnych wypłat z bankomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Sprawdź ofertę kont w jednym miejscu – porównaj i wybierz według potrzeb

VW Bank Direct ? bezpłatne wszystkie bankomaty pod warunkiem gdy jednorazowa wypłata jest wyższa niż 400 PLN, w pozostałych wypadkach prowizja wynosi 1,5 PLN

Deutsche Bank ? 0 PLN za użytkowanie karty w przypadku dokonania w miesiącu co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej

mBank ? 5 PLN, miesięczny abonament za możliwość dokonywania bez prowizyjnych wypłat z bankomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju

Bank BPH ? 0 PLN za użytkowanie karty w przypadku dokonania minimum 4 transakcji bezgotówkowych

BGŻ ? 0 PLN za użytkowanie karty w przypadku dokonania transakcji o wartości minimum 300 PLN w ciągu miesiąca rozliczeniowego

CitiBank ? 0 PLN, jeśli zostanie spełniony warunek co miesięcznego wpływu na konto minimum 1500 PLN

ING ? 0 PLN z tytułu użytkowania karty przy realizacji transakcji bezgotówkowych na minimum 100 PLN w ciągu miesiąca

Toyota Bank ? bezpłatne 3 pierwsze wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, od pozostałych jest pobierana prowizja w wysokości 4,5 PLN

Inteligo ? 0 PLN w przypadku dokonania transakcji na kwotę minimum 100 PLN

Jak łatwo zauważyć, różnice z tytułu ponoszonych ewentualnie kosztów z racji posiadania rachunku są w prezentowanym zestawieniu minimalne, związane jest to przede wszystkim ze sposobu pokazania naliczania prowizji w cyklu miesięcznym, jednakże mnożąc sobie wszystko w skali roku, zauważymy, że rozbieżności będą coraz większe. Dodatkowym aspektem, mówiącym o dużej funkcjonalności konta jest oddany nam do dyspozycji interfejs (pulpit), za pomocą którego zarządzamy posiadanym rachunkiem, ale to już kwestia indywidualnych upodobań i skłonności każdego użytkownika.

autor:
Magdalena Sadowska
Rafał Tomkowicz
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :