Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking Home Broker: najbardziej atrakcyjne osiedla dla dzieci

9 czerwca 2010

Bezpieczeństwo, tereny zielone, place zabaw i placówki oświatowe ? to najważniejsze atuty osiedli mieszkaniowych dla rodzin z dziećmi. Ważna jest też bliskość obiektów rozrywkowych i sportowych. Za taką lokalizację zwykle trzeba dopłacić, ale są wyjątki.

Z okazji Dnia Dziecka Home Broker wytypował osiedla najlepiej dostosowane dla rodzin z dziećmi. W zestawieniu znalazły się zarówno nowe inwestycje, jak i starsze osiedla, często w budownictwie z lat 70. Zaletami tych pierwszych są bezpieczeństwo (tereny ogrodzone, strzeżone), wyposażenie w place zabaw dostępne tylko dla mieszkańców osiedla czy liczne towarzystwo innych rodzin z dziećmi.


W przypadku starszego budownictwa największe korzyści to zwykle infrastruktura: bliskość szkół, przedszkoli i żłobków i dobra komunikacja. Również i na starszych osiedlach coraz częściej spotyka się dziś nowoczesne place zabaw, aczkolwiek są one ogólnie dostępne. Ich zaletą jest ponadto przestrzeń.

Place zabaw, boiska, a dla starszych ? miejsce do grillowania

We Wrocławiu doradcy Home Broker polecają dwie prorodzinne inwestycje deweloperskie. Jedną z nich są ?Cztery Pory Roku?. Na terenie osiedla znajdują się przedszkole, plac zabaw, a dla starszych dzieci i nastolatków także boisko oraz miejsce do grillowania. Osiedle jest ciche, jednak sporo oddalone od centrum miasta. Ceny w tej inwestycji oscylują w granicach 6200 ? 7300 zł za m kw.

Ciekawe rozwiązanie zastosowano także na osiedlu ?Verity Rosa? na Grabiszynku we Wrocławiu. Plac zabaw jest tu monitorowany, co podnosi bezpieczeństwo (rodzice mogą oglądać w domu, w telewizji kablowej, dzieci bawiące się na placu zabaw). Ponadto osiedle położone jest w sąsiedztwie terenów zielonych – ogrodów działkowych i parku Grabiszyńskiego. Za dobrą lokalizację i standard budynku trzeba zapłacić od 7500 do 8600 zł za m kw., a więc ceny nie są niskie.

Ważny dojazd do centrum

W Szczecinie ? w opinii doradców Home Broker ? wyjątkowo atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla dzieci jest inwestycja ?Koralowa Park? położona w dzielnicy Bezrzecze. W okolicy znajdują się głównie niskie bloki wielorodzinne, a sama dzielnica uznawana jest za bezpieczną i prestiżową z łatwym dojazdem do centrum. W bliskim sąsiedztwie znajduje się przedszkole, szkoła oraz tereny leśne. Dla nastolatków dużym plusem może być natomiast łatwy dojazd do centrum miasta. Cena ? 5200 zł za m kw. ? jest bliska średniej w stolicy województwa Zachodniopomorskiego.

Duży wybór w Toruniu

Doradcy w Toruniu doradcy wytypowali zarówno nowe, jak i starsze osiedla, które są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Najtańsze polecane osiedle to Rubinkowo I. Jest to osiedle zbudowane na przełomie lat 70 i 80 w technologii wielkopłytowej. W związku z niskim standardem zabudowy ceny za metr oscylują tu w widełkach 3500 ? 4000 zł. W przypadku starszych dużych blokowisk regułą jest, że infrastruktura jest dobrze rozbudowana. Tak samo jest i na omawianym osiedlu ? dobra komunikacja oraz bliskość szkół, sklepów i placów zabaw.

Nieco młodsza zabudowa jest natomiast na terenie osiedla Koniuchy. Wzniesiono je około 10 ? 20 lat temu. Tutaj, tak jak i w Rubinkowie, zdążyła rozwinąć się dogodna infrastruktura, mogąca zaspokoić potrzeby rodziców i ich pociech. W tej lokalizacji możliwe jest też nabycie lokalu na strzeżonym osiedlu, co bez wątpienia podwyższa poziom bezpieczeństwa. Ponadto do dyspozycji dzieci są place zabaw, boiska i szkoły. Ceny ofertowe, to średnio 5000 zł za m kw.

Osiedle ?Przy Lesie? jest natomiast najmłodszym z polecanych w Toruniu. Zbudowane zostało w 2006 roku i dominują tu czteropiętrowe budynki wielorodzinne. Doradcy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz bliskość sklepów dyskontowych i szkoły. Osiedle jest zamknięte, strzeżone i monitorowane. Ceny są jednak najwyższe – od 5500 do 6000 zł za m kw.

Planetarium i wesołe miasteczko w Katowicach

Także w Katowicach można dobrać propozycję dla rodziców w zależności od grubości portfela. Średnio za 3900 zł za m kw. oferowane są mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Zbudowane ono zostało w latach 70 ? 80, w technologii wielkopłytowej. Doradcy zwracają tu uwagę na szeroką ofertę rozrywkową dla najmłodszych – planetarium, zoo i wesołe miasteczko. Nastolatkom przyda się dobre połączenie z centrum miasta oraz rozwinięta infrastruktura.

Rodzicom z zasobniejszym portfelem polecić można Osiedle Bażantów (południe Katowic). Jest to nowy kompleks apartamentowców i domów w zabudowie szeregowej. Ceny lokali oscylują w granicach 4000 ? 5500 zł za m kw. Do dyspozycji najmłodszych są plac zabaw, a dla starszych dzieci szkoła tańca. Od września na terenie osiedla mają zacząć działać prywatna szkoła podstawowa i gimnazjum.

Najnowocześniejszy plac zabaw

W Warszawie za najlepsze osiedle dla najmłodszych doradcy Home Broker uważają okolice ulicy Obrońców Tobruku w sąsiedztwie fortu Bema na Bemowie. Część fortyfikacji została przekształcona w park, gdzie mieści się największy i najnowocześniejszy plac zabaw. Plusem jest też pełna infrastruktura z kinami, szkołami i galerią oraz dobra komunikacja z centrum miasta. Za te udogodnienia trzeba jednak zapłacić od 9000 do 13000 zł za m kw.

Atrakcyjnym rozwiązaniem może być także Marina Mokotów. Jest to zamknięty kompleks na terenie Górnego Mokotowa z rozwiniętą infrastrukturą wewnątrz osiedla. Do dyspozycji mieszkańców jest sztuczne jezioro, boiska oraz alejki spacerowe. W pobliżu opiekę medyczną możne także zapewnić prywatna przychodnia. Niestety ceny mieszkań są bardzo wysokie ? od 11000 do nawet 17000 za m kw.

logo_homebroker_0Bartosz Turek
Katarzyna Siwek
Home Broker
www.homebroker.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :