Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking brokerów – czyli nowinki z giełdowego świata

29 grudnia 2015

Wybór brokera to jeden z ważniejszych ruchów inwestycyjnych. Broker będzie odpowiadał za twoje pieniądze, więc nie możesz ich powierzyć komukolwiek. Poza wiedzą i doświadczeniem liczą się także – szybkość działań i reakcji, dobra i klarowna komunikacja i wiele innych. Jeżeli więc szukasz brokera, poczytaj rankingi.

Czym jest ranking brokerów?

Ranking to nic innego jak zbiór najlepszych brokerów w jednym miejscu. Rankingów jest wiele – niektóre z nich są sponsorowane przez konkretny dom maklerski, inne przez prasę itd. W każdym roku pojawia się co najmniej kilka rankingów, w których mniej więcej pojawiają się te same nazwy brokerów, którzy są znani i szanowani na rynku i cieszą się zaufaniem i skutecznością.

Broker powinien wzbudzać nasze pełne zaufanie, dlatego poszukiwania najlepiej zacząć od najbardziej obiektywnych rankingów, w których można znaleźć opinie inwestorów z całego świata, a oceny podlegają ścisłym i określonym zasadom. Aby się więc dostać do takiego rankingu, należy przejść przez wszelkie weryfikacje.

Rankingi –szczegóły

ranking_brokerow_12_2015W rankingach można znaleźć listę, pokazującą, który broker zasługuje na polecenie i cieszy się dużą wiarygodnością. O dostaniu się do rankingu decydują różne zasady, a miejsce w nim określają opinie i oceny inwestorów z całego świata. Opinie są niezależne i weryfikowalne, nie może więc być mowy o tzw. szeptanym marketingowym działaniu.

Kryteria, które musi spełniać broker

W takim niezależnym rankingu nie może pojawić się każda firma, bo to nie miałoby sensu i nie dawałoby pełnej wiarygodności. Kryteria, jak już wspomniano są ściśle przestrzegane. Najważniejsze są niezależne oceny inwestorów. Jednak, aby się dostać do rankingu ocena musi mieścić się w wymogach, czyli nie może być niższa niż podany konkretny próg. Oceny te zbierane są z wielu źródeł. Liczy się także popularność wśród inwestorów. Każdy taki ranking ma także jasne i klarowne zasady i kryteria, które są opisane i każdy inwestor może sprawdzić wiarygodność przedstawianych danych. Poza tym do rankingu najlepszych brokerów nie mogą się dostać firmy, które nie są nadzorowane przez jakąś organizację rządową, związaną z rynkiem walutowym Forex. Każdy broker musi mieć także czystą kartę jeżeli chodzi o karalność przez różne organizacje.

Sprawdź sam…

Gdy dokonasz wstępnej selekcji, spróbuj jak działa komunikacja z klientem. Zadzwoń lub napisz email do kilku firm. Zobacz jak szybko i z jakim nastawieniem odezwie się do ciebie ktoś z obsługi klienta. Podczas rozmowy zadawaj konkretne pytania problematyczne i zobacz na ile broker potrafi ci pomóc, zaoferować kreatywne rozwiązanie itd. W ten sposób zweryfikujesz ostatni, jednak równie ważny punkt – wzajemną współpracę. Pamiętaj, że to właśnie o nią chodzi w kontaktach biznesowych.

Tagi:

Podobne artykuły :