Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Przerwa w pracy, a zasady

22 kwietnia 2014

W większości zakładów pracy stosuje się przepis, który mówi o tzw. przerwie śniadaniowej. W niektórych firmach jest wyszczególnione ile minut i od której godziny rozpoczyna się przerwa na posiłek, a w innych to pracownicy wybierają odpowiedni czas na śniadanie. Inaczej kwestia się ma w firmach gdzie wykonujemy pracę umysłową, a np. kiedy naszym etatem jest praca fizyczna Warszawa. Dlaczego? Ponieważ odpowiedni nadzór, oraz wpojenie pewnych zasad niektórym grupom pracowników bywa bardzo różne.

Zazwyczaj z chwilą przyjęcia się do pracy pracodawca wyjaśnia nam wszystkie zasady, którymi trzeba się kierować. Kiedy informuje nas, iż każdego dnia przysługuje nam półgodzinna przerwa od pracy i podaje dokładną godzinę od której ona obowiązuje, lepiej jak byśmy nie wyłamywali się z panujących zasad. Wystarczy, iż szef wejdzie do biura w momencie, kiedy przerwy nie będzie, a my będziemy zajadać się kanapką możemy mieć z tego tytułu nieprzyjemności.

Wykonując pracę fizyczną, generalnie to pracownicy ustalają sobie czas przerwy lub ewentualnie np. kierownik budowy. Taka przerwa potrafi się znacznie przeciągnąć, tym bardziej jeśli ekipa jest w dobrych relacjach z kierownikiem. Inaczej się sprawa ma jeśli na budowę przyjedzie szef, który od poprzedniego dnia nie zauważył znacznych postępów,a pracowników zastał na odpoczynku. Można wtedy liczyć się z upomnieniem, karą pieniężną, a nawet zwolnieniem.

Ogólnie pracodawcy nie są przeciwni przerwom w pracy. Każdy jest człowiekiem i potrzebuje się posilić czy przez chwilę naładować akumulatory. Niemniej wykorzystywanie tej możliwości ponad ustalony czas w odczuciu pracodawcy jest zwykłym uchylaniem się od obowiązków, a niejednokrotnie z tego powodu firma ponosi straty, kiedy dana praca nie jest wykonana w odpowiednim terminie. Zdenerwowanie szefa jest wtedy jak najbardziej zrozumiałe i jako pracownicy powinniśmy mieć to na uwadze. Nasze niezadowolenie powinniśmy pokazać wtedy, gdy ze strony pracodawcy jesteśmy nagminnie wykorzystywani do pracy nawet podczas ustalonych wewnątrz zakładu przerw. Np. jemy i pracujemy, ponieważ szefa gonią terminy, które sam ustalił bez racjonalnego planowania wydajności swojej ekipy w danym czasie.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi:

Podobne artykuły :