Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Prowadzisz własną działalność? Podnieś swoje kompetencje!

17 maja 2014

Prowadzenie własnej firmy wymaga sporych umiejętności. Każdy przedsiębiorca powinien nie tylko radzić sobie z wyzwaniami rynku, ale i systematycznie poszerzać wiedzę na temat finansów oraz przepisów prawnych. Ważne jest też pielęgnowanie tych cech i talentów, dzięki którym można zwiększać swoje kompetencje. Z jakich możliwości można skorzystać w tym celu?

Szkolenia zawodowe: dlaczego warto z nich korzystać?

Bez względu na to, jakim rodzajem działalności zajmuje się przedsiębiorca, śledzenie nowinek związanych z jego branżą staje się kwestią niezwykle istotną. Szkolenia oraz spotkania branżowe to najlepsza metoda zdobywania na bieżąco wiedzy o zmianach zachodzących w danej dziedzinie gospodarki oraz o nowych trendach z nią związanych. Dzięki temu można trzymać rękę na pulsie i nie dać się wyprzedzić konkurencji. Ogromne zainteresowanie dodatkowymi kursami oraz udziałem w warsztatach jest najlepszym dowodem na to, że wielu polskich przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z rosnących potrzeb rynku i stara się do nich dostosować.

Rozwój osobisty: jak nim pokierować?

Dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność oraz dla tych, którzy kierują zespołem pracowników, troska o własny rozwój osobisty staje się sprawą bardzo ważną. Praca nad mocnymi stronami oraz rozwijanie wrodzonych talentów pozwala osiągać znacznie lepsze efekty w pracy oraz w życiu społecznym. Firma Strengths Expert, zajmująca się między innymi badaniem i określaniem wrodzonych talentów, już dawno doceniła rolę, jaką rozwój osobisty odgrywa w życiu każdego człowieka.

emerytura_next_openDla tych, którzy prowadzą własną działalność lub pracują w większej firmie na kierowniczym stanowisku, jest on wyjątkowo ważny. Rozwój umiejętności przywódczych oraz interpersonalnych może się tu przecież przełożyć na sukces zawodowy. Talenty warto jednak rozwijać nie tylko z myślą o pracy menedżerskiej. Dar słuchania oraz talent do rozwiązywania konfliktów to umiejętności, które przydatne są na każdym stanowisku i w każdej branży. Ułatwiają też codzienne życie. Odpowiednio wykorzystane, pozwalają na nawiązanie lepszych kontaktów z innymi ludźmi i czerpanie większej radości z możliwości współpracy z nimi.

Prowadzenie własnej firmy wymaga zatroszczenia się nie tylko o jej rozwój. Rozwijać należy też swoją wiedzę oraz umiejętności. To bardzo ważne dla każdego przedsiębiorcy, który chce pokazać się klientom oraz kontrahentom jako osoba kompetentna i godna zaufania.

Tagi: ,

Podobne artykuły :