Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Prowadź bardziej ekonomicznie – pomogą ci aplikacje na smartfony

10 maja 2014

Eco driving jest teraz bardzo popularny, ceny paliwa cały czas utrzymują się na astronomicznie wysokim poziomie i nie chcą spadać, dlatego paliwo oszczędzamy coraz częściej. Teraz dodatkowo mogą pomóc w tym specjalne aplikacje na smartfony.

Dobre opony o niskich oporach toczenia oraz ich prawidłowe ciśnienie, umiejętne stosowanie hamulca i gazu, wyłączanie silnika przy dłuższych postojach, stonowana jazda – to wszystko podstawy eco drivingu. Jednak nie tylko odpowiednia technika jazdy jest w tym przypadku ważna, dodatkowo także przydadzą się informacje o tym, gdzie zapłacić jak najmniej za paliwo. Będąc właścicielem smartfona, można sprawdzić to naprawdę łatwo.

Kieruj tak, jakbyś w aucie miał szklankę wody

Gdy przegląda się aplikacje do Toyoty na iPhone, można trafić na A Glass of Water. To nieskomplikowany program odwzorowujący wodę w szklance, która przy jeździe samochodem porusza się, a przy nagłych manewrach wylewa. Głównym celem stosowania Szklanki Wody jest ograniczenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przy zbyt intensywnym używaniu pedału gazu i hamulca wirtualna woda wylewa się ze szklanki, dlatego należy jeździć tak, by nie rozlać ani kropli.

auto_ocOprócz A Glass of Water można znaleźć także inne aplikacje, których tematem jest nauka eco drivingu. Wiele z nich bazuje na odbiornikach GPS, dzięki którym na podstawie prędkości auta oraz jego przemieszczania się, pokazują, jakie popełniło się błędy, i wskazują, jak można ich unikać. Niektóre aplikacje mają funkcje społecznościowe i pozwalają na pobijanie rekordów w najbardziej oszczędnej jeździe.


Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej za paliwo

Jeżeli nie chcesz przepłacać za paliwo, sprawdź także aplikacje przeznaczone do wyszukiwania tych stacji, na których ceny są najniższe. Dzięki nim można łatwo dowiedzieć się, która stacja benzynowa w okolicy ma niskie ceny, żeby znaleźć taką, na której zatankuje się bez przepłacania. Różnice nieraz dochodzą do kilkudziesięciu groszy na litrze paliwa, dlatego można łatwo policzyć, jak dużo się oszczędzi.

Eksploatacja samochodu to zawsze spore koszty, ale niektóre z nich można obniżyć. Z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji na smartfony da się zrobić to jeszcze wygodniej. Wiele z nich jest całkowicie darmowych, dlatego warto je wypróbować i przekonać się samemu.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :