Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Projekt domu pasywnego

28 grudnia 2015

Coraz więcej ludzi podejmując decyzję o budowie domu decyduje się na budowę domu pasywnego. I to nie jest tylko moda, która dotarła również do polski, ale przede wszystkim możliwość zmniejszenia swoich rachunków, a także komfort życia. Jednak, aby zostać właścicielem domu pasywnego należy go najpierw odpowiednio zaprojektować.

Decydując się na budowę domu każdy zaczyna od wyboru odpowiedniego projektu. Takiego, który spełni wszystkie jego oczekiwania, będziemy mogli wybudować go na działce, której jesteśmy właścicielami, a przede wszystkim wybierzemy taki dom, który będzie nam się podobał wizualnie. Jeżeli zdecydujemy się na dom pasywny nie ogranicza nas jeden konkretny projekt. Ponieważ dom pasywny może być tradycyjny i kształtny, a także nowoczesny o różnych kształtach i wykonany z różnych, materiałów. Możemy spełnić swoje marzenia zarówno pod względem wizualnym, funkcjonalnym jak i pod względem ekonomicznym.

Sięgając po projekty domów pasywnych możemy mieć pewność, że nasz dom będzie energooszczędny. W ten sposób nasz dom stanie się inwestycją, która zapewni nam oczekiwany komfort oraz wiele optymalizacji, do których należy przede wszystkim minimalizacja kosztów ze względu na zużycie energii.

projekt_domu_pasywnegoDomy pasywne cieszą się w ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem, ponieważ od wielu lat w budownictwie jednorodzinnym poszukuje się nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie kosztów utrzymania i użytkowania domu. Dom pasywny to taki, który jest pozbawiony tradycyjnego systemu ogrzewania, a energię potrzebną nam do ogrzania naszego domu pobierzemy z ciepła, które dostarczy nam, słońce, ziemia, urządzenia elektryczne, a nawet ciepło, które wytworzą mieszkańcy tego domu. Jednak, aby wszystkie te założenia zostały spełnione, dom pasywny musi być bardzo dokładnie i szczegółowo zaprojektowany. Jednak nie jest to uzależnione tylko od samego projektu, ale także od położenia działki i lokalizacji. Niestety budowa domu pasywnego jest znacznie droższa niż budowa domu tradycyjnego

Przed ostateczną decyzją warto poradzić się specjalistów, np. ecoreadyhouse.pl. Można ich znaleźć w internecie wpisując hasło „dom pasywny projekt” lub bezpośrednio pod nazwą ich marki. Z chęcią poprowadzą Cię przez cały proces budowania nowoczesnego domu Twoich marzeń.

Tagi:

Podobne artykuły :