Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Produkt strukturyzowany Sprint III ? inwestorzy zarobili 19 procent

30 listopada 2009

19 procent zysku wolnego od podatku Belki zainkasowali po roku posiadacze produktu strukturyzowanego Sprint III, przygotowanego przez Wealth Solutions. Inwestycja przewidziana maksymalnie na 4 lata zakończyła się już po 12 miesiącach. W ramach Sprint III klienci Wealth Solutions ulokowali kwotę 4,1 mln zł.

Notowania wszystkich pięciu spółek giełdowych, na których opierał się produkt już po roku znalazły się na plusach. Został więc spełniony warunek przedterminowego zakończenia inwestycji, a jej uczestnicy otrzymali zwrot zainwestowanego kapitału powiększonego o 19 procent zysku. Sprint III oferowany był w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie dzięki czemu zysk jest wolny od podatku.

W efekcie zysk klientów Wealth Solutions w ramach Sprint III odpowiada stawce 23,45 proc.z inwestycji opodatkowanej (np. funduszu inwestycyjnego). Warto dodać, że Sprint III to inwestycja, która zapewniała ochronę 100 procent zainwestowanego kapitału na koniec maksymalnie 4-letniego okresu ubezpieczenia.

– Po produkcie Sprint III wprowadziliśmy na rynek kilka bardzo podobnych rozwiązań, m.in. Sprint IV i seria Speedway. Jest duża szansa na to, że część z nich zakończy się już po pierwszym roku. Nawet jeśli to nie nastąpi, inwestorzy mają szansę na wielokrotność zysku w kolejnych rocznicach ? mówi Michał Kowalski, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych w Wealth Solutions S.A.

Inwestorzy, którzy skorzystali z propozycji Sprint III mogli też zweryfikować pojawiającą się w mediach opinię, że z produktów strukturyzowanych nie można wycofać pieniędzy z zyskiem przed zakończeniem okresu inwestycji. W przypadku Wealth Solutions inwestorzy mogą wycofywać się z inwestycji po bieżącej wycenie. Już od kilku miesięcy była ona na tyle wysoka, że część inwestorów zdecydowała się zrezygnować z inwestycji przed terminem z kilkunastoprocentowym zyskiem.

www.wealth.pl
logo_wealthPrzejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,

Tagi:

Podobne artykuły :