Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Pożyczka konsolidacyjna

31 stycznia 2013

Osoby które spłacają w jednym czasie kilka różnych zobowiązań finansowych, na pewno zgodzą się, że może to być nieco kłopotliwe. Nie dość, że trzeba pamiętać o terminach spłaty poszczególnych rat, to jeszcze zdarza się dość często, że ich łączna wysokość stanowi sporą wyrwę w naszym miesięcznym budżecie.

Osoby borykające się z takim problemem, powinny pomyśleć o konsolidacji swoich zobowiązań. W tym celu warto rozejrzeć się za pożyczką lub kredytem konsolidacyjnym – dzięki temu będziemy płacić miesięcznie jedną ratę zamiast kilku.

Jakie jeszcze zalety mają pożyczki konsolidacyjne?
Poza tym, że korzystając z takiego produktu finansowego, nie musimy pamiętać już o kilku różnych zobowiązaniach, warto zaznaczyć, że bardzo często okazuje się, iż rata pożyczki konsolidacyjnej jest wyraźnie niższa niż suma rat poprzednich zobowiązań. Obniżenie wysokości rat związane jest w takich przypadkach z reguły z wydłużeniem okresu kredytowania. Dobra pożyczka konsolidacyjna zatem nie tylko ułatwi nam zarządzanie finansami, ale także umożliwi pewne oszczędności. Z racji tego, że konsolidacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów banków oraz innych instytucji finansowych, możemy znaleźć sporo godnych rozważenia ofert.

Ciekawym produktem jest bez wątpienia pożyczka konsolidacyjna oferowana obecnie przez SKOK Stefczyka. Decydując się na wnioskowanie o przyznanie pożyczki, powinniśmy pamiętać, że jej minimalna kwota to 10 000 zł. Co istotne, SKOK nie ustala żadnej kwoty maksymalnej tego zobowiązania. Dopóki w grę wchodzą pożyczki konsolidacyjne na kwotę do 50 000 zł, nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o osiąganych dochodach.
SKOK proponuje swoim członkom pożyczkę bez poręczyciela nawet do 100 000 zł. Okres spłaty wynosi od jednego roku do dziesięciu lat. Co istotne, nawet jeśli spłacimy pożyczkę przed upływem zakładanego wcześniej terminu, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych opłat. To jedna z ważniejszych zalet tego produktu.

Jak wygląda oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej na przykład w SKOK Stefczyka? Oczywiście w znacznym stopniu zależy ono od okresu spłaty zadłużenia. Jeśli nie przekracza on 5 lat, oprocentowanie wynosi 13,35% – 17,85%. W innych przypadkach oprocentowanie to jest nieco wyższe, bowiem mieści się w zakresie 14,35%-18,85%. Naturalnie na ostateczną wysokość oprocentowania wpływa także kwota zadłużenia, historia kredytowa pożyczkobiorcy oraz staż członkowski w SKOK.

Osoby zainteresowane produktem muszą jedynie wypełnić formularz kontaktowy na stronie SKOK. W niedługim czasie skontaktuje się z nimi doradca finansowy.

www.kasystefczyka.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :