Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Powody odmowy udzielenia pożyczek w banku

1 stycznia 2019

W standardowych sytuacjach pracownicy banku milczą na temat powodów odmowy udzielenia pożyczki. Jak się ubezpieczyć i przygotować się wcześniej na wizytę w oddziale banku? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kilka najczęstszych powodów odmowy udzielenia pożyczki.

Za mało lat

Z pewnością bank może dać kartę kredytową abo mała pożyczka w wieku 18 lat, ale będzie ona miała zerowy limit, ponieważ ważna jest tylko zdolność kredytowa. Jedynym sposobem na pożyczkę będzie kredyt pod zastaw, ale biorąc pod uwagę wiek, jest to bardzo trudne. Więc pierwszym powodem będzie wiek pożyczkobiorcy.

Niewystarczające dochody

Zwykłą sprawą dla banku jest brać pod uwagę miesięczny dochód pożyczkobiorcy i porównywać jego z rozmiarem minimalnej raty. Schematy dla obliczania kwoty pożyczki są przedstawione nawet na stronie internetowej w postaci kalkulatora, za pomocą którego można obliczyć rozmiar kwoty, potrzebnej, aby uzyskać określoną kwotę pieniędzy na kredyt, i odwrotnie, w celu uzyskania żądanej kwoty pożyczki, obliczyć, jaki powinien być dochód. Krótko mówiąc, przed udaniem się do banku, warto obliczyć naprzód czy uda się zdobyć odpowiednią kwotę ze względu na wysokość dochodu.

Posiadanie zarówno domu, jak i w pracy telefonu stacjonarnego

Dla wielu banków z punktu widzenia bezpieczeństwa koniecznym warunkiem jest dostępność telefonu stacjonarnego, zarówno w domu, jak i w pracy. To jest związane z tym, że w przypadku opóźnienia lub niespłacenia pożyczki, bank miał możliwość dzwonić całodobowo na rzeczywisty adres zamieszkania i do pracy.

Małe doświadczenie w pracy

Logika tego powodu jest bardzo prosta. Im dłużej kredytobiorca pracuje w jednej organizacji, tym większa szansa, że klient nie zostanie zwolniony i będzie w stanie spłacić pożyczkę na czas. Zazwyczaj wymagania te są już określone w umowie.

Cel uzyskania pożyczki

Określając cel pożyczki, dużo klientów popełnia błędy i podaje jako cel spłatę kredytu, który jest jeszcze aktualny, co dla banku jest sygnałem dla odmowy, zwłaszcza jeśli klient ma zaległą pożyczkę.

Brak oświadczenia o niekaralności

W tym pytaniu wszystko jest bardzo proste. Zwykle jest to odmowa w 100%, szczególnie jeśli kara dotyczy sfery gospodarczej.

Zepsuta historia kredytowa

Jeśli klient ma zaległe długi to prawdopodobieństwo ponownego uzyskania pożyczki, jest prawie minimalne. Zwykle w takich przypadkach banki wydają kartę debetową i obserwują, jak z niej skorzysta klient. A przez 6-12 miesięcy mogą dać 300-600 zł na kartę kredytową.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :