Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Poszukiwania mieszkania – jak szukać skutecznie?

12 czerwca 2014

Podjęcie poważnej decyzji, jaką bez wątpienia jest ta o zakupie mieszkania, powiązane jest zazwyczaj z koniecznością przebycia trudnej ścieżki poszukiwania idealnego lokum. Wysokie ceny i niesprzyjające lokalizacje nie są jedynymi ograniczeniami, które można spotkać po drodze – co powinno się zrobić, by cały proces maksymalnie ułatwić?

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Sprzedaż nowych mieszkań prowadzą biura inwestora realizującego budowę i to właśnie w ich stronę potencjalny kupiec powinien skierować swoje pierwsze kroki. Niestety zakup nowego mieszkania nie zawsze jest dobrym pomysłem – chociażby z powodu lokalizacji. Mowa tutaj przede wszystkim o nowopowstających osiedlach, które budowane są na terenach słabo jeszcze skomunikowanych.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania z drugiej ręki mają nieco większe pole manewru. Bardzo dużą zaletą, którą z pewnością doceni każdy wybredny poszukiwacz, jest szeroka możliwość wyboru lokalizacji i ceny lokum. Co ciekawe, najlepsze oferty nie są powiązane z deweloperem, a zazwyczaj z pośrednikiem, który oprócz sprzedaży zajmuje się także profesjonalnym doradztwem. Oferty prowadzone przez agentów nieruchomości są gwarancją bezpieczeństwa – dobry pośrednik nie podejmie się sprzedaży lokalu z nieuregulowanym statusem prawnym. Pomoc pośrednika może okazać się nieodzowna przy dopełnianiu podstawowych formalności (http://muratordom.pl/prawo/domowe-finanse/jak-bezpiecznie-kupic-mieszkanie-na-rynku-wtornym-krok-po-kroku,101_11046.html).

Jaka agencja nieruchomości?

nieruchomosc_czerwtorebNajważniejszym wyznacznikiem tego, czy warto zaufać danej agencji, jest posiadanie przez nią specjalistów zorientowanych w lokalnym rynku nieruchomości. Korzystanie z szerokiej wiedzy agenta w połączeniu z wachlarzem udostępnianych przez niego ofert to w zasadzie najłatwiejsza i często też najlepsza droga do znalezienia wymarzonego lokum. Oczywiście wstępnego wyboru można dokonać samodzielnie, np. za pomocą strony internetowej warszawskiej agencji www.krupa.pl – podany przykład pojawił się nieprzypadkowo, bowiem dobra agencja nieruchomości posiadać powinna rozbudowaną bazę ofert dostępną na wyciągnięcie ręki.

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić: dobry pośrednik jest przede wszystkim doradcą klienta, a jego praca powinna dawać efekt w postaci satysfakcji sprzedawcy i kupującego. Bardzo ważne jest także indywidualne podejście do każdego z klientów – zrozumienie potrzeb to klucz do spełnienia stawianych wymogów.

Tagi:

Podobne artykuły :