Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zabezpiecz się na wakacje

27 maja 2010

Czas wakacji zbliża się w szybkim tempie. Wielu z nas ma już od dawna zaplanowane urlopy i opłacone wyjazdy. Wykupując wycieczki, zwłaszcza zagraniczne, mamy zwyczaj dopytywania się o każdy szczegół z oferty, często przed wyjazdem na wakacje zapomina się jednak o tak ważnej rzeczy jak ubezpieczenie siebie i swoich bliskich.


Wyjeżdżając na urlop, zwłaszcza poza granice kraju, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że koszty leczenia są tam wysokie. Najprawdopodobniej nie będzie nas stać, by ?od ręki” pokryć koszty leczenia. Sam powrót z zagranicy może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie pokrywa kosztów transportu medycznego. Przy okazji wyjazdów warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie i od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nierzadko zdarza się, że o nim zapominamy albo po prostu nie korzystamy z niego, gdyż jak wiadomo nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe – mówi Colin Turner, Dyrektor Groupe Prévoir w Polsce. Nie zawsze jednak kierowanie się zasadą obcinania wszystkich dodatkowych kosztów jest słuszna. Ubezpieczenie na życie i od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ciekawym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem zapewnienia sobie bezpiecznych i bezstresowych wakacji. – dodaje.

Wybierając ubezpieczenie tak zwane turystyczne należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
– jaka jest suma ubezpieczenia, która oznacza granicę odpowiedzialności finansowej danego towarzystwa ubezpieczeniowego
oraz
– jaki jest zakres ochrony – czy obejmuje na przykład koszty leczenia i transportu do kraju, czy jedynie koszty leczenia i być może transport do najbliższej placówki medycznej. Warto również przyjrzeć się wyłączeniom odpowiedzialności, które znajdują się w Ogólnych Warunkach Umowy, zwłaszcza gdy mamy zamiar podczas wakacji uprawiać różnego rodzaju sporty.

Jadąc na wakacje możemy ubezpieczyć się od:
– następstw nieszczęśliwych wypadków – gdy zdarzy nam się wypadek lub doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu otrzymamy świadczenie pieniężne,
– kosztów leczenia – pokrywa koszty związane z transportem, leczeniem, pobytem w szpitalu, lekarstwami oraz koszty powrotu do kraju,
– assistance – obejmuje dodatkową pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego (np. pomoc prawna),
– ubezpieczenie bagażu podróżnego – otrzymamy wypłatę odszkodowania w razie utraty lub zniszczenia bagażu.
Można również przed wyjazdem na urlop zakupić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą wydaje NFZ. Taka karta upoważnia do świadczeń w unijnych placówkach medycznych. Gwarantuje ona jednak jedynie niezbędne świadczenia zdrowotne.

Groupe Prévoir
www.prevoir.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , , ,

Podobne artykuły :