Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Z jakim kontem na wakacje ?

3 lipca 2010

Okres wakacyjny sprzyja wszelkiego rodzaju wyjazdom, jakie planujemy dokonać w ramach przysługującego nam urlopu. To czas podróży i wędrówek w poznawaniu miejsc, których do tej pory jeszcze nie odwiedzaliśmy. Najczęściej jedziemy w nieznane nam części kraju, lub świata, aby poznawać i odkrywać kulturę danego regionu. W tych wszystkich przyjemnych dla oka okolicznościach dobrze jest również zadbać o jak najlepszą dostępność do posiadanych środków finansowych, tak aby w jak najmniej kosztowny sposób móc w razie potrzeby z nich skorzystać.


Jak wynika z wcześniej stworzonego raportu przez nasz serwis, co czwarte konto osobiste oferowane w naszym kraju jest w opcji z bezpłatnymi wypłatami gotówki we wszystkich bankomatach rozmieszczonych na terenie całego kraju. Rachunki takie oferują m in. Alior Bank, BZWBK, Deutsche Bank, a od niedawna Lukas Bank i ING Bank .Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z założenia bezpłatnego konta, które to pozwoli mieć nam dostęp do zgromadzonych środków w każdym zakątku Polski i w razie potrzeby skorzystanie z tej usługi bez żadnych dodatkowych kosztów.

Bezpłatne konto z możliwością bez prowizyjnej wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju możemy szybko otworzyć w ING Banku, gdzie za otwarcie i prowadzenie rachunku Direct, Bank nie pobiera od nas żadnych opłat. Jedyny koszt z jakim się tu spotkamy to 2 PLN miesięcznie opłaty za użytkowanie karty, ale w momencie dokonania nią transakcji na kwotę minimum 100 PLN zostaniemy zwolnieni z tej opłaty. Z podobnej opcji skorzystamy zakładając konto dbNET w Deutsche Banku, gdzie również nie poniesiemy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunku, a jedyna odpłatność na jaką natrafić możemy to w przypadku nie dokonania żadnej transakcji kartą, Bank obciąży nas kwotą 5 PLN. Meritum Bank w swojej ofercie konta Zarabiającego daje nam do dyspozycji bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju pod warunkiem, iż pojedyncza transakcja będzie wyższa niż 500 PLN, w przeciwnym razie będziemy obciążeni należną kwotą prowizji w wysokości 5 PLN.

Podobne rozwiązanie wprowadził Volkswagen Bank, przy czym u nich kwota pojedynczej wypłaty musi być wyższa niż 400 PLN, aby uniknąć prowizji wynoszącej w innych przypadkach 1,50 PLN.  Oczywiście, tak jak pisałem wyżej, rachunków z opcją bezpłatnych wypłat gotówki ze wszystkich dostępnych bankomatów w kraju jest dużo więcej, nie mniej jednak posiadają one już opłaty z tytułu prowadzenia samego rachunku i warto zapoznać się dokładnie z ich ofertami pod kątem własnego użytkowania, gdyż w wielu przypadkach możemy uniknąć kosztów z tym związanych poprzez aktywne korzystanie z rachunku.

Pozostaje pytanie, co w przypadku wyjazdów zagranicznych ?. Gdzie bezpłatny dostęp do środków pieniężnych ma równie, a nawet w niektórych przypadkach jeszcze większe i nie bagatelne znaczenie na komforcie psychicznym z jakim chcemy spędzić ten wymarzony urlop. Tutaj ofertę bez prowizyjnych wypłat z bankomatów na całym świecie otrzymamy w ramach założonych rachunków bez opłaty za ich prowadzenie w dwóch bankach. Są to konta ; dbNET Deutsche Banku oraz konto z lokatą nocną oferowane przez Alior Bank. Oczywiście dostępnych jest jeszcze  kilka pakietów kont z darmowymi wypłatami gotówki z bankomatów poza granicami naszego kraju, jednakże charakteryzują się one już stosunkowo wyższą opłatą z tytułu prowadzenia takiego konta, którego wysokość zaczyna się od 25 złotych w z wyż.

Jak łatwo zauważyć, na rynku mamy do czynienia z możliwością wyboru i dopasowaniem do swoich potrzeb rachunku, który swoją funkcjonalnością da nam w miarę przejrzysty i przede wszystkim bezpłatny dostęp do zgromadzonych środków pieniężnych, które w trakcie awaryjnej sytuacji mogą być nam zawsze potrzebne, a najważniejsze że będą pod ręką.

Z poważaniem
Rafał Tomkowicz                                    
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :