Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wakacje wolne od stresu ? czyli jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy podczas letnich wyjazdów

1 sierpnia 2011

Wakacje to czas licznych podróży. Rzesze Polaków jak co roku udają się na wypoczynek nad morze, w góry czy do zagranicznych kurortów. Co zrobić, żeby podczas urlopu uchronić się od niepotrzebnego stresu związanego z kradzieżą pieniędzy przeznaczonych na wakacyjne wydatki?

Przede wszystkim nie należy zabierać ze sobą całej gotówki, którą chcemy wydać i trzymać jej w hotelowym pokoju. ?Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wpłacenie pieniędzy na konto bankowe i wypłacanie potrzebnej kwoty na bieżąco, bądź dokonywanie płatności za wakacyjne wydatki kartą płatniczą? ? radzi Janusz Diemko, Prezes First Data Polska, największego centrum rozliczeniowego w Polsce, właściciela marki POLARD. 

Jednak korzystając z bankomatów również powinniśmy zachować czujność. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tzw. ?nakładki bankomatowe?. Są to niewielkie czytniki kart płatniczych instalowane na bankomatach w miejscu, gdzie wkłada się kartę. Umożliwiają one złodziejowi skopiowanie informacji zakodowanych na karcie, co ułatwia mu dostęp do naszego konta bankowego. Dodatkowo złodzieje montują malutką kamerkę lub nakładkę na klawiaturę, która umożliwia im poznanie naszego kodu PIN. W ten sposób mogą z łatwością wypłacić wszystkie środki zgromadzone na naszym koncie.

Aby się uchronić przed kradzieżą należy być uważnym i nie korzystać z bankomatów, które wyposażone są w podejrzanie wyglądające nakładki. Są one najczęściej montowane na wolnostojących urządzeniach, dlatego dużo bezpieczniej jest korzystać z bankomatów znajdujących się wewnątrz oddziałów bankowych.
Dodatkowo korzystając z bankomatu, jak również dokonując płatności w terminalu w sklepie czy restauracji należy zakryć klawiaturę wpisując kod PIN, tak, aby nikt go nie podejrzał.

Co zrobić w sytuacji, gdy dokonaliśmy wypłaty z bankomatu i dopiero potem zwróciliśmy uwagę na to, że nie do końca budzi on nasze zaufanie? W takiej sytuacji należy się skontaktować z bankiem i zablokować kartę. Dostęp do rachunku zostanie zamknięty i złodziej nie będzie mógł wypłacić naszych środków.
Sposobem na uchronienie się przed niebezpieczeństwami związanymi z wypłatą środków w bankomatach jest dokonywanie płatności na zakupy za pomocą karty płatniczej. W wielu wakacyjnych miejscowościach punkty handlowo-usługowe są przygotowane na obsługę klientów posługujących się plastikowym pieniądzem i bez problemu akceptują płatność kartą.
?Punkty handlowo-usługowe są również świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu. Terminale obsługujące usługę Cash Back pozwalają na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zakupów? ? komentuje Janusz Diemko.

Kwota dopuszczalnej wypłaty jednorazowej to 200 PLN. Obie transakcje ? zapłata i wypłata gotówki autoryzowane są równocześnie, dzięki czemu wypłata gotówki nie wydłuża transakcji zapłaty, a klient nie ponosi żadnej prowizji od transakcji typu Cash Back przeprowadzanej w terminalu POLCARD.
Przy uważnym używaniu karty z pewnością każdy wakacyjny wyjazd będzie udany i nie przysporzy nam niepotrzebnych stresów.

O First Data
Na całym świecie, każdego dnia, w każdej sekundzie dzięki  First Data transakcje płatnicze są bezpieczne, szybkie i łatwe dla kupców, instytucji finansowych i ich klientów. First Data wykorzystuje swoje bogate portfolio produktów i doświadczenie w celu zwiększenia przychodów i rentowności swoich klientów. Obojętnie czy płatność dokonywana jest kartą debetową, kredytową, podarunkową, za pomocą telefonu komórkowego, przez Internet, czy w kasie, First Data wykorzystuje każdą okazję, żeby zaoferować więcej niż samą transakcję.

www.firstdata.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :