Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Szybka pożyczka ? szybki dług

4 października 2009

Polacy chętnie pozyskują szybką gotówkę w firmach pożyczkowych. Jednak taki kredyt może być nawet kilkakrotnie droższy niż w banku! Na co zwrócić uwagę podpisując umowę i jak nie dać się oszukać?


Z raportu Info Dług wynika, iż w Polsce przeważają osoby o niewielkim zadłużeniu. Niemal połowa ? 46% – wszystkich zadłużonych to ci, których łączne zobowiązania nie przekraczają 2 000 złotych. Okazuje się więc, iż to nie wielkie kredyty hipoteczne, ale drobne pożyczki i kredyty gotówkowe są realną bolączką Polaków.

Szybka pożyczka ? wymagane długie kalkulacje

Maciej Gryglas, Realfinance: – W obecnej sytuacji, gdy banki znacznie ograniczyły akcję kredytową w zakresie hipotek, możemy zaobserwować, że chętniej udzielają kredytów gotówkowych. Jeśli więc potrzebujemy szybko pieniędzy, warto zwrócić się do wiarygodnej instytucji finansowej, jaką jest bank.

Jest wiele powodów, dla których powinniśmy szczególnie uważać biorąc pożyczki ? ?chwilówki?. Pierwszym z nich są oczywiste kwestie opłacalności. Pożyczka, którą weźmiemy w banku z całą pewnością będzie tańsza niż identyczna od firmy pożyczkowej.

Tabela 1. Porównanie kredytu w banku PKO BP i firmie Provident

pkoprovident
*Pożyczka na 1 000 PLN, rozłożona na 50 równych rat miesięcznych
**Pożyczka na 1 000 PLN, rozłożona na 55 równych rat tygodniowych

Źródło: wyliczenia własne ZFDF

Drugą kwestią jest wiarygodność instytucji, od której zamierzamy pożyczyć pieniądze. Oczywiście na polskim rynku funkcjonują firmy z długoletnią tradycją, których renoma jest niepodważalna, jednak każdego prawie dnia pojawiają się nowe, małe podmioty, które chcą nam pożyczyć pieniądze. I do takich właśnie firm nie warto się zwracać po pieniądze. Może się to bowiem skończyć ogromnym rozczarowaniem.

szybkapozyczkaporady
Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego przestrzegają przed braniem szybkich kredytów w firmach pożyczkowych nie mających odpowiedniej renomy. Zazwyczaj kończy się to bowiem ogromnym rozczarowaniem oraz? ubytkiem w portfelu!

www.zwiazek-doradcow.org

Przejdź do spisu treści ponad 1000 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: ,

Podobne artykuły :