Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking najlepszych lokat w lutym

6 lutego 2016

Trudno dziś znaleźć atrakcyjny depozyt. Niegdyś dobrze oprocentowane lokaty, dziś nie dają tak dużych zysków. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking najlepszych lokat w lutym.

– Obecnie średnie oprocentowanie lokat bankowych wynosi ok. 1,50 proc. w skali roku. Na rynku oczywiście można znaleźć depozyty oferujące wyższe oprocentowanie, jednak produkty te wymagają od oszczędzających spełnienia szeregu warunków, jak m.in. obowiązek założenia konta, zasilania go odpowiednią kwotą, czy też ulokowania w banku zupełnie nowych środków. – komentuje Jacek Kasperczyk, analityk Comperia.pl. – Duża część tych instytucji wprowadza ograniczenia – dają wysokie oprocentowanie, ale do określonej kwoty np. 10 tys. zł – dodaje.

Gdzie ulokować pieniądze?
Poniższy ranking najlepszych lokat w lutym br. uwzględnia kwotę 10 001 zł, czyli stanowi zbiór produktów po odrzuceniu tzw. ofert promocyjnych z wysokim oprocentowaniem na kwotę do 10 tys. zł. Okres deponowania środków zawiera się w przedziale od 3 do 6 miesięcy.

Obecnie najlepszą lokatę na wskazaną kwotę można znaleźć w Banku Zachodnim WBK. Trzymiesięczna „Lokata powitalna 1I2I3” jest oprocentowana na 3,35 proc. w skali roku, a maksymalna kwota, jaką można na niej ulokować, to 20 tys. zł. Niestety, by móc skorzystać z tego produktu potrzebne jest posiadanie otwartego konta osobistego.

Drugie miejsce przypadło kwartalnej „Lokacie HAPPY Plus”, dostępnej w Idea Banku. Instrument ten nie dość, że charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem wynoszącym 3,25 proc. w skali roku, to jeszcze daje możliwość ulokowania kwoty w przedziale 10-100 tys. zł. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest brak obowiązku zakładania ROR. Trzeba jednak pamiętać, że oferta ta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów.

ranking_lokat_comperia_luty_2016

Ostatnie miejsce na podium zajmuje „Lokata Bezkarna”, oferowana przez BGŻOptima. Produkt ten jest oprocentowany na 3,20 proc. w skali roku. To trzymiesięczny instrument adresowany wyłącznie do nowych klientów, na którym maksymalnie można ulokować kwotę 100 tys. zł. Niestety, rozwiązanie to, podobnie jak i zwycięzca, wymaga założenia konta.

Tuż za podium znalazły się lokaty dostępne w Banku SMART, BZWBK, Raiffeisen Polbank, BGŻOptima (z produktem „Lokata Deklasująca V”), Getin Noble Bank, BOŚ oraz Eurobanku. Oprocentowanie tych instrumentów przyjmuje wartości od 2,60 do 3,00 proc. w skali roku. Co ważne, praktycznie każdy z nich (oprócz oferty Raiffeisen Polbank) jest skierowany do nowych klientów albo wymaga od klienta założenia konta lub wpłacenia do banku nowych środków.

logo_comperia– Pomnażanie oszczędności stało się ostatnio dość trudną operacją. Niskie stopy procentowe obowiązujące w naszym kraju sprawiły, że obecne oprocentowanie lokat pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, są na rynku rozwiązania, które po spełnieniu kilku wymagań dają całkiem atrakcyjne warunki – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

źródło:
Comperia.pl

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :