Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking lokat money.pl – styczeń 2016

10 stycznia 2016

O dobrym oprocentowaniu możemy obecnie mówić w przypadku lokat, które pozwolą nam zarobić 3-4 proc. w skali roku. Niestety takie oferty są zazwyczaj dostępne tylko dla nowych klientów banku lub po wpłaceniu nowych środków.
Na wyższe odsetki mogą również liczyć osoby, które posiadają lub otworzą konto w banku. Dodatkowo, jeśli zależy nam na jak najwyższym zysku, to po zakończeniu lokaty musimy szukać nowej promocji, a tych nie ma zbyt wiele.

Przygotowując ranking sprawdziliśmy oferty 30 banków. Interesowało nas oprocentowanie, jakie dostaniemy, deponując w banku 5 tys. złotych w zależności od okresu lokaty. Poniżej prezentujemy najlepsze oferty na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

ranking_lokat_styczen_2016_money_1

ranking_lokat_styczen_2016_money_2

ranking_lokat_styczen_2016_money_3

ranking_lokat_styczen_2016_money_4

ranking_lokat_styczen_2016_money_5

Metodologia
Ranking został przeprowadzony w dniach 04-05 stycznia 2016. Dane zostały opracowane na podstawie ofert 30 banków dostępnych na ich stronach internetowych. Oprocentowanie podane jest w skali roku przed uwzględnieniem podatku Belki. Do rankingu wybrane zostały najwyżej oprocentowane depozyty na okres 1, 3, 6, 12, 24 miesiące bez względu na to czy oferują oprocentowanie stałe, zmienne czy progresywne. W rankingu zostały przeanalizowane depozyty na kwotę 5 tys. złotych z oferty każdego banku. Uwzględnione zostały zarówno lokaty internetowe, jak i dostępne wyłącznie w oddziałach banku, niezależnie od tego, czy do ich założenia wymagane jest założenie rachunku bankowego czy nie.
W przypadku lokat o oprocentowaniu progresywnym prezentowane jest średnie oprocentowanie w okresie trwania lokaty.
W przypadku lokat na logo_money_plkrótki okres (1, 3, 6 miesięcy) zostały wzięte pod uwagę nie tylko depozyty na dany okres, ale również takie, które możemy zerwać przed czasem bez utraty odsetek i innych konsekwencji. Możliwości takie dają przede wszystkim lokaty progresywne, które można zakończyć po każdym pełnym miesiącu. Wszystkie obliczenia zostały wykonane dla kwoty 5 tys. złotych.

Opracowanie: Anna Malek, Konrad Pluciński portal money.pl

Tagi: , , , , , , ,

Podobne artykuły :