Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kont oszczędnościowych ? kwiecień 2012

20 kwietnia 2012

Nowe zasady naliczania podatku od zysków kapitałowych, które właśnie weszły w życie, spowodowały, że banki prześcigają się w nowych ofertach depozytowych. Dotyczy to zwłaszcza kont oszczędnościowych. Kto teraz daje najwięcej? Zmiany na rynku kont oszczędnościowych są naprawdę istotne.

Trwa właśnie promocja konta oszczędnościowego BGŻOptima, podstawowego produktu pierwszego banku oszczędnościowym online. Jeżeli zawrzemy umowę ramową po 5 kwietnia, od 6 kwietnia do 10 lipca oprocentowanie naszych środków na koncie oszczędnościowym do 40 000 zł wyniesie aż 6,5%. Oferta depozytowa Meritum Banku od końca marca wzbogaciła się o nowe Konto Oszczędnościowe, którego oprocentowanie może wynieść nawet 5% w skali roku. Jak widać, na rynku jest w czym wybierać. Sprawdźmy zatem, któremu bankowi najlepiej poświęcić swoje oszczędności.

Dzienna kapitalizacja w odwrocie
Większość banków dotychczas rezygnowała z dziennej kapitalizacji na dwa sposoby ? albo wycofując produkt z rynku, albo zmieniając jego kapitalizację na miesięczną. Co gorsza, właściciele lokat długoterminowych z codziennymi odsetkami też nie mogą spać spokojnie ? w tym wypadku bowiem nie mamy do czynienia ze zmianą prawa, co powoduje, że nowe sposoby obliczania podatku dotyczą również ich oszczędności. Czyli będą musieli od zysków odprowadzić stosowny podatek. Natomiast tam, gdzie dzienna kapitalizacja pozostała, oferta już nie jest tak atrakcyjna jak wcześniej ? bowiem zysk podlega opodatkowaniu.

Nie daj inflacji zjeść swoich zysków ? sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe!

Niekwestionowany lider

Deutsche Bank, z DB Kontem Oszczędnościowym (8,10% w skali roku), już po raz piąty zajął 1. miejsce w rankingu kont oszczędnościowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że oprocentowanie to obowiązuje jedynie dla środków wpłaconych po 1 grudnia 2011 roku, jeśli konto było otwierane w pakiecie z kontem dbNET. Najlepszym kontem internetowym, nawiasem mówiąc. Druga pozycja przypadła BGŻOptimie (jego promocyjne oprocentowanie wynosi 6,50% w skali roku). Na trzeciej pozycji znalazł się wcześniejszy wicelider ? Rachunek Codzienny Sukces Polbanku EFG oprocentowany w wysokości 5,53% w skali roku. Zwróćmy jednak uwagę, że oferta Polbanku obowiązuje jedynie do końca kwietnia. Później oprocentowanie wróci do poziomu 5%, chyba, że bank zdecyduje się na przedłużenie akcji, być może pod inną nazwą. Co również jest ciekawe, pierwsze i trzecie miejsce zajmują konta z dzienną (nadal) kapitalizacją.

Ranking kont oszczędnościowych – kwota 10000
Bank Nazwa konta

 

Oproc. po podatku

 

Kapitalizacja

 

Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 8,10%*

 

54,67

 

BGŻOptima Konto Oszczędnościowe 6,50%

 

43,87

 

Polbank EFG

 

Konto Codzienny Sukces

 

5,53%*

 

37,41

 

BNP Paribas

 

Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe

 

5,50%*

 

37,13

 

Bank DnB Nord

 

Konto Oszczędnościowe

 

5,50%

 

37,13

 

Toyota Bank

 

Konto Oszczędnościowe

 

4,85%

 

32,74

 

Meritum Bank

 

Konto Oszczędnościowe

 

4,75%

 

32,06

 

Alior Bank

 

Konto Oszczędnościowe

 

4,35%

 

32,06

 

Credit
Agricole
 
Rachunek Oszczędzam (Codzienne Zyski)

 

4,05%*

 

27,33

 

Citi Handlowy

 

Konto Super Oszczędnościowe

 

4,04%

 

27,27

 

Getin
Bank
 
Konto Oszczędnościowe 4,00%

 

27,00

 

Getin
Online
 
Konto Oszczędnościowe 4,00%*

 

27,00
Idea
Bank
 
Konto Oszczędnościowe 4,00%*

 

27,00
Kredyt
Bank
 
Konto Oszczędnościowe 4,00%

 

27,00
Bank
Millennium
 
Konto Oszczędnościowe 4,00%

 

27,00
Dane na
6.04.2012, źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków.
* Kapitalizacja dzienna

Walka o pierwszą dziesiątkę
Aż 6 kont znalazło się równocześnie na 10 miejscu naszego zestawienia ? to absolutny rekord. I aż 5 nazywa się dokładnie tak samo ? Konto Oszczędnościowe. Bankowcom gratulujemy twórczego podejścia do tematu? bo aż 10 pozycji w tabeli takie właśnie miano nosi. W każdym razie o byt w rankingu walczą Getin Bank, Getin Online, Idea Bank, Kredyt Bank, Bank Millennium, których oferty oprocentowane są w wysokości 4% w skali roku.

Wyzwanie dla rynku depozytów
Dotychczas, by wyróżnić swoją ofertę, wystarczyło zaproponować sensowne oprocentowanie z dzienną kapitalizacją. Teraz oczywiście również wysokie oprocentowanie może być ?wabikiem? na klienta. Jednak coraz częściej oferty nie różnią się między sobą aż w tak znacznym stopniu. Zatem możemy spodziewać się, że wkrótce dojdzie do zmian na rynku kont oszczędnościowych i nowy typ ofert wypełni lukę po tych z dzienną kapitalizacją przynoszącą pełny zysk bez podatku.

Opracowanie:
porównywarka finansowa
www.TotalMoney.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :