Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ranking kont dla studenta

30 września 2010

Poniższy ranking najlepszych kont dla studenta opracowali eksperci serwisu finansosfera.pl, mając na uwadze fakt, iż często rachunek ten potrzebny jest jedynie do zasilania go należnym z tytułu dobrych wyników stypendium uczelnianym, bądź przelewami dokonywanymi przez zaniepokojonych rodziców ( dziadków ) losem naszej ?studenckiej tułaczki?.

Dlatego w pierwszej fazie pokazujemy rachunki, które charakteryzuje brak wszelakich opłat za wykonywane comiesięczne czynności i nie ma w nich żadnych dodatkowych uwarunkowań narzucających jakąkolwiek formę wykazywanej aktywności przez użytkownika.


* – przy miesięcznej opłacie abonamentowej 5 PLN, zyskujesz dostęp do bezprowizyjnej wypłaty ze wszystkich bankomatów
** – we wszystkich bankomatach w kraju przy wypłatach kartą Visa Electron od kwoty 400 PLN (wypłaty poniżej 400 PLN – prowizja 1,5 PLN)

Powyższe zestawienie pokazuje 5 rachunków, które charakteryzuje brak wszelkich podstawowych opłat z tytułu prowadzenia konta jak również użytkowania karty płatniczej wydawanej w ramach otwartego rachunku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje eKonto, będące typowym kontem internetowym i cieszące się bardzo dużą popularnością wśród Polskiej młodzieży (i nie tylko), jak również konto <30 znajdujące się w ofercie Banku BZWBK i będące specjalną ofertą skierowaną do braci studenckiej. Jako dodatkowe atuty konta <30 można zaliczyć na pewno kartę Visa Electron z możliwością dokonywania płatności zbliżeniowych, jak również możliwość otrzymania karty Euro<26 Maestro, która zapewnia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz szereg zniżek na całym świecie.

Mając na uwadze fakt łatwego i szybkiego dostępu do zdeponowanych środków na rachunku postanowiliśmy również przedstawić warianty kont, ze stosunkowo niskimi opłatami, ale oferujące nam bezprowizyjną możliwość wypłat ze wszystkich dostępnych bankomatów na terenie całego kraju. To z myślą o wszystkich, którzy dużo podróżują, jeżdżą po kraju i nie mają w zwyczaju wozić ze sobą dodatkowej gotówki, a także cenią sobie możliwość dowolnej wypłaty w każdym miejscu Polski nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

** – we wszystkich bankomatach w kraju przy wypłatach kartą Visa Electron od kwoty 400 PLN (wypłaty poniżej 400 PLN – prowizja 1,5 PLN)
*** – 0 PLN  dla wypłat w wysokości 200 zł lub wyższych, 5 PLN – wszystkie bankomaty w kraju i za granicą pod warunkiem jeśli wypłata z bankomatu będzie niższa niż 200 PLN
**** – bezpłatnie – pod warunkiem, wykonania kartą w ciągu miesiąca operacji bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 200 PLN
***** – w przypadku wykonania przez Klienta przy użyciu karty VISA Electron min. jednej transakcji finansowej w miesiącu kalendarzowym Klient otrzyma upust w wysokości 5,00 PLN

Tutaj na wyróżnienie zasługuje oferta Meritum Banku. Oprocentowanie 4,5% w skali roku z codzienną kapitalizacja odsetek pozwala na wyciągnięcie ewentualnych dodatkowych zysków w przypadku posiadania oszczędności. Zarówno w przypadku Meritum jak i Volkswagen Banku mamy do czynienia z możliwością bezprowizyjnej  wypłaty pod warunkiem określonej minimalnej kwoty, natomiast w przypadku konta dbNET takiego obwarowania nie mamy.

Reasumując : Nie tworzyliśmy sztywnego zestawienia, z góry zakładającego pewne założenia, które należałoby spełnić, aby wybrać zwycięzcę rankingu. Spośród wszystkich dostępnych rachunków na rynku przybliżyliśmy ofertę tych, które charakteryzują się naprawdę niskimi opłatami i sporą funkcjonalnością usług oraz czynności dodatkowych, dodawanych w ramach oferty kierowanej przez same banki, również tych, które każdy student może posiadać i w razie braku jakichkolwiek ruchów ( aktywność konta ? wpływ pieniężne na rachunek, dokonywanie przelewów, wykonywanie transakcji kartami płatniczymi ) nie stresować się niepotrzebnie naliczanymi opłatami z tego tytułu.

Magdalena Sadowska
Rafał Tomkowicz
www.finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :